هم رسان: کنسول بازی پلی استیشن 4 سونی از زمانی که برای اولین بار در سال 2013 منتشر شد عملکردی کاملاً موفقیت آمیزی از خود نشان داد. این شرکت نسخه کاملاً قدرت مندتری از این کنسول را با نام called PlayStation 4 Pro و یک نسخه نازک تر و سبک تر با نام PlayStation 4 Slim منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، سونی اعلام کرد سال مالی جاری این شرکت که مصادف با پایان مارس 2017، بهترین و پرفروش ترین سال در فروش کنسول های PlayStation 4 است.
طبق اعداد و ارقامی که سونی اعلام کرده است، این شرکت توانسته در پایان سال مالی خود تعداد 20 میلیون دستگاه کنسول PlayStation 4 به فروش برساند. تعداد کل دستگاه های فروخته شده از زمان رونمایی این کنسول در سال 2013 بالغ بر 60 میلیون اعلام شده است.
در بهار سال گذشته شرکت تعداد کل فروش PlayStation 4 را از زمان رونمایی 40 میلیون دستگاه اعلام کرد. در ماه پاییز این رقم بیشتر شد و تعداد کل فروش ها در سرتاسر دنیا به 50 میلیون دستگاه رسید.

بخش بازی شرکت سونی توانسته بیشترین در آمدزایی را در مقایسه با بخش های دیگر داشته باشد. این بخش با درآمد 14.7 میلیارد دلار به سود عملیاتی 1.21 میلیارد دلار دست یافته است. با توجه به این اعداد و ارقام میزان فروش این کنسول با افزایش 6.3 درصدی و سود به دست آمده نیز با افزایش فوق العاده 52.9 درصدی همراه بوده است.
سونی پیش بینی می کند در سال مالی پیش رو کاهش اندکی را در این بخش تجربه خواهد کرد. شرکت پیش بینی می کند در سال جدید میلادی، 18 میلیون دستگاه دیگر وارد بازار کند. با این نرخ PlayStation 4 همچنان در صدر همه محصولات شرکت قرار دارد، چرا که توانسته در مدت 4 سال به فروش بی سابقه بیش از 71 میلیون دستگاه برسد.