هم رسان: برای اینکه یک ورزشکار حرفه ای باشید باید حتی در شرایط پر استرس نیز آرامش خود را حفظ کنید و یا حداقل وانمود کنید آرام هستید.حالا فناوری به کمک این مسئله آمده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، شاید تماشاگران از چهره شما قادر به درک میزان اضطراب تان نباشند اما پاناسونیک قصد ذهن خوانی گلف بازان شرکت کننده در مسابقات قهرمانی گلف 2017 پاناسونیک را دارد. این مسابقه ها قرار است در ماه آینده در ژاپن برگزار شود. بنابراین در این مسابقات که قرار است از تلویزیون ژاپن و به صورت آنلاین پخش شوند، بینندگان قادر خواهند بود ضربان قلب گلف بازان را بر روی صفحه نمایش خود مشاهده کنند، بنابراین شما می توانید وضعیت آرامش و اضطراب بازیکنان را کاملاً دریابید. اما پاناسونیک چگونه این کار می کند؟ این شرکت ژاپنی با استفاده از آنچه که خود «سنجش ​​حیاتی بدون تماس» نام گذاری کرده و از طریق یک دوربین خاص به اندازه گیری ضربان قلب بازیکنان آن هم از روی چهره شان می پردازد.

به طور کلی اندازه گیری ضربان قلب در حین پخش برنامه های ورزشی، پدیده ای کاملا جدید نیست. برای مثال در بسیاری از مسابقات بسکتبال، والیبال و راگبی، با نمایش ضربان قلب بازیکنان در حین پخش تلویزیونی، به جذاب تر شدن هر چه بیشتر مشاهده آن بازی برای تماشاچیان کمک کرده است. اما در آن ها ضربان قلب بازیکنان و مربیان همواره از طریق دستگاه های پوشیدنی اندازه گیری می شد. در عوض در مسابقات گلف پیش رو، پاناسونیک از یک نوع دوربین برای تخمین ضربان قلب استفاده می کند و آن دوربین از طریق تغییر رنگ صورت بازیکن که ناشی از انقباض عروقی است، به این امر دست پیدا می کند.
اگر در مورد صحت این اندازه گیری شک دارید، باید گفت فناوری حسگر پاناسونیک که با همکاری دانشگاه کیوتو توسعه داده شده از رادار طیف گسترده با موج میلی متری برای پیگیری تغییرات جزئی در رنگ پوست بهره می برد و حتی به منظور تعیین دقت این فناوری، نتایج حاصله از آن با مانیتور ECG سنتی که به بدن وصل می شود مورد مقایسه قرارگرفته و همبستگی بسیار قوی بین این دو اندازه گیری وجود داشته است؛یعنی هر آنچه شما بر روی صفحه تلویزیون مشاهده می کنید، یک شاخص بسیار قابل اعتماد برای تعیین سطح استرس بازیکنان گلف خواهد بود.