هم رسان: مایکروسافت ویندوز 10 سیستم عاملی است که به سرعت جایگاه خوبی درمیان کاربران به خود اختصاص داد. گزارش های قبلی تأکید می کنند این سیستم عامل تقریباً 400 میلیون کاربر فعال دارد، اما چه تعدادی از این کاربرها به صورت روزانه از این سیستم عامل استفاده می کنند؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، «یوسف مهدی» نایب رئیس شرکت مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Bloomberg Tech اعلام کرد 300 میلیون نفر از کاربران فعال در این سیستم عامل روزانه حداقل سه و نیم دقیقه با آن کار می کنند.
مهدی می گوید: «ویندوز 10 عملکرد فوق العاده ای داشته است. ماه ها از زمانی که اعلام کردیم 400 میلیون کاربر فعال ماهیانه داریم می گذرد اما حالا شاهد این هستیم که بیش از 300 میلیون کاربر در طی روز دارد که حداقل برای سه و نیم دقیقه با این سیستم عامل کار می کنند. این سریعترین سیستم عامل پیشرفته است و ما شاهد پیشرفت هایی در این سیستم عامل هستیم. بدون شک نباید در مورد پیشرفت ویندوز خیلی تعجب کرد.»

این مدیر همچنین درباره ویندوز 10 S در حال شرکت صحبت های مختصری داشت که نتوانسه بازخورد مثبتی از کاربران بگیرد. اما مهدی می گوید: «عملکرد ویندوز 10 S دقیقاً شبیه به ویندوزی است که همه ما می شناسیم، بنابراین می توان از قابلیت هایی نظیر VR، VR و pen and ink استفاده کرد. اما می توانید از دو امتیاز آن برخوردار شوید: شما اپلیکیشن های مورد نیاز خود را باید از فروشگاه اپلیکیشن دریافت کنید؛ در نتیجه می توانید از ایمنی، امنیت و عملکرد فوق العاده ای برخوردار شوید. در این ویندوز با هیچ کدام از اشکال های موجود در کروم را مشاهده نخواهید کرد، بنابراین می توانید به صورت آفلاین کار کنید، برنامه کامل آفیس را دریافت کنید و برنامه Minecraft را اجرا کنید، این سیستم عامل رابط کاربری بسیار پیشرفت های دارد. و همه این موارد ما را از بقیه متمایز می کند.»