هم رسان: هنگام رانندگی ممکن است در اثر سرعت زیاد دیگر رانندگان خشمگین شوید. البته برخی رانندگان بی هیچ دلیل منطقی با سرعت بالا می‌رانند اما برخی دیگر مشکلاتی خاص دارند که برای شما قابل تشخیص نیست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، حالا با معرفی یک برنامه مخصوص تلفن همراه به نام CarNote که با استفاده از واقعیت افزوده در مقابل شما از طریق یک لنز پریسکوپ قابل مشاهده است، برای رانندگان این امکان ایجاد می‌شود تا احساسات خود را با یکدیگر در میان بگذارند. برای مثال، اگر شما عجله دارید تا به بیمارستان برسید، می‌توانید از رانندگان جلویی خود بخواهید راه را برای شما باز کنند و یا از رانندگان پشت سری خود بخواهید بی جهت بوق نزنند. البته محدودیت‌هایی در استفاده از این برنامه وجود دارد؛ مثلاً کسانی که همیشه با سرعت زیاد رانندگی می‌کنند نمی‌توانند از این برنامه سوء استفاده کنند.

این پروژه حتی یک سیستم «لایک کردن» نیز دارد که اجازه می‌دهد رانندگان نظر خود را در مورد خودروهای جلویی ارسال نمایند. این امکان می‌تواند خیلی موثرتر از گذاشتن دست بر روی بوق باشد. اگر فردی بد رانندگی می‌کند همه می‌توانند میزان نارضایتی خود را به او نشان دهند. حتی می‌توان فردی که بیشترین امتیاز منفی را گرفته، توسط مراجع مسئول جریمه کرد.
البته مشخص نیست این ایده چقدر مورد استقبال رانندگان قرار بگیرد. برای مثال ممکن است یک اشتباه غیر عمدی سبب گرفتن امتیاز منفی شود؛ اما این طرح می‌تواند جلوی بسیاری از رانندگان بی پروا را بگیرد.
CarNote می‌تواند آغازی برای صحبت کردن خودروها با یکدیگر باشد و به هوشمندتر شدن آن‌ها کمک کند. شاید بتوان با این روش جلوی بسیاری از بی احتیاطی‌ها و حوادث رانندگی را گرفت.