هم رسان: ممکن است فکر کنید استفاده از تگ یا برچسب‌های RFID (سامانه بازشناسی با امواج رادیویی) یک راه بسیار مناسب و معقول برای پیدا کردن وسایل شما است اما مایکروسافت در تلاش است یک سیستم برتر بسازد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، یک هدست واقعیت افزوده هولولنز می‌تواند محیط اطراف شما را به دقت اسکن کند تا شناسایی اشیای کوچکی مانند دسته کلید، کیف پول یا اقلام کوچک دیگر به راحتی ممکن شود.
برای انجام اسکن اولیه بایدشی مورد نظر را در برابر نمایشگر هدست هولولنز قرار داد تا در آینده هدست آن را به راحتی ردگیری کرده و حتی در صورت قرار گرفتن در پشت کتاب‌ها، گلدان‌ها و … قادر به شناسایی آن باشد. در این صورت اگر یک کلید در زیر روزنامه یا کتابی قرار بگیرد، نمایشگر هدست باز هم می‌تواند موقعیت مکانی آن را پیدا کند.


به این ترتیب هدست آموزش می‌بیند که به دنبال کدام شیء بگردد. این کار به کمک یک هوش مصنوعی انجام می‌گیرد. همچنین این فناوری می‌تواند به شما بگوید چقدر شیر در منزل دارید و هنگامی که در سوپرمارکت هستید به شما خرید شیر را یادآوری کند. بنابراین مایکروسافت با بهره گیری از ردیابی حرکت، تشخیص شیء و هوش مصنوعی مشکل کلیدهای گمشده شما را برای همیشه حل خواهد کرد.

منبع: engadget