هم رسان: چند روز پیش، اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا در گزارشی به افشاگری درباره نقش هکرهای روسی در حمله‌های سایبری به سازمان‌های ایالات متحده و شهروندان آمریکایی خبر دادند. حالا دولت اوباما تحریم‌هایی را علیه روسیه به اجرا درآورده است.

به گزارش هم رسان، کدهای مرتبط با آن هکرها به تمامی سازمان‌های آمریکایی اعلام شده و همین مسئله باعث شد شرکت برق برلینگتون نرم افزارهای مخرب با این کدها را در لپ تاپ‌های خود کشف نماید. این کشف پرسش‌های زیادی را به دنبال داشت، اما با توجه به گزارش‌های اخیر مبنی بر نقش هکرهای روسی در حمله به شبکه برق اوکراین، زنگ خطر برای آمریکا نیز زده شده است.

واشنگتن پست گزارش داد هکرهای روسی به شبکه برق ورمونت دسترسی پیدا کرده‌اند اما بیانیه این شرکت می‌گوید هیچ نشانه‌ای از این ماجرا وجود ندارد و لپ تاپ مورد سؤال به سیستم‌های شبکه متصل نبوده است، بنابراین شبکه برق رسانی آمریکا در خطر نیست.
دقیقاً روشن نیست چگونه و چه زمانی نرم افزار مخرب وارد این لپ تاپ شده است. به همین خاطر برخی از متخصصان امنیتی پیشنهاد داده‌اند قبل از انتشار جزئیات بیشتر در مورد این بدافزار و حمله سایبری روس‌ها موسوم به Grizzly Steppe نمی‌توان به نتیجه گیری قطعی رسید.

منبع: engdget