هم رسان: همه ما می دانیم روزی فرا می رسد که ربات ها بسیاری از کارهای ما را انجام خواهند داد. ربات ها هرگز به استراحت نیاز ندارند، اعتراض نمی کنند و هیچ تقاضایی هم از کارفرمای خود نمی کنند بنابراین در مقایسه با انسان ها گزینه مناسبتری برای کارفرمایان هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، امروزه به سرعت شاهد پیشرفت فناوری هستیم و هرروز از گوشه و کنار دنیا خبرهای جدیدی را می شنویم که پیش از این شاید فقط در فیلم های علمی و تخیلی می دیدیم. به تازگی فیلم کوتاهی تولید شده که فیلم نامه آن را یک هوش مصنوعی نوشته است.
فیلم “It’s No Game” اولین فیلمی نیست که فیلم نامه آن را یک هوش مصنوعی می نویسد. سال گذشته نیز عنوان “Sunspring” منتشر شد که فیلم نامه ی آن را یک ربات به نام بنجامین نوشته بود. اسکار شارپ به عنوان کارگردان و رأس گودوین به عنوان محقق هوش مصنوعی برای ساخت این فیلم (It’s No Game) از یک شبکه عصبی هوشمند استفاده کردند و تعداد بسیار زیادی فیلم علمی و تخیلی را به این شبکه هوشمند دادند. آنها همچنین چندین پلات از نوشته های چالش برانگیز را به این هوش مصنوعی دادند و پس از آن هوش مصنوعی (ربات) چندین فیلم نامه نوشت. اما نوشتن فیلم نامه اصلی فیلم بر عهده هوش مصنوعی قرار گرفت که فیلم نامه Sunspring را نیز نوشته بود. اگر کنجکاو هستید که بدانید فیلمی که یک هوش مصنوعی نوشته چطور از آب در می آید می توانید فیلم کوتاهی که در انتهای مطلب قرار داده شده است را مشاهده فرمایید.

هوش مصنوعی البته برای ساخت یک فیلم خوب تنها نمی توان به فیلم نامه اکتفا کرد و عواملی همچون کارگردانی، زوایای فیلم برداری، انتخاب صحیح بازیگران و بسیاری عوامل دیگر نیز نقش دارند. ایده استفاده از هوش مصنوعی به معنای جایگزینی آن ها با نویسندگان نیست بلکه فراهم کردن زمینه ای برای کمک به آنها در نوشتن آثار بیشتری در آینده است.