هم رسان: فناوری تشخیص چهره وارد برنامه‌های زیادی شده که گاهی حریم خصوص شما را در معرض خطر قرار می‌دهد. حالا در کشور چین اتفاق جالبی افتاده و این فناوری به یک زن و شوهر در پیدا کردن پسر خود بعد از 27 سال کمک کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این پسر که «Fu Gui» نام دارد 27 سال پیش ربوده شده بود. «Fu Gui» از اینکه خاطرات بچگی مبهم و غیر مشخصی دارد ناراحت بود. به همین خاطر یک عکس از زمان 10 سالگی خود را در یک وب سایت به نام Baobeihuijia، آپلود نمود که ترجمه انگلیسی آن «Baby Come Home» است. بر حسب اتفاق، چند ماه بعد پدر و مادرش نیز عکس‌های دوران کودکی وی را در آن وب سایت قرار دادند و در نهایت فناوری تشخیص چهره Baidu این خانواده را بعد از 27 سال بار دیگر دور هم جمع کرد.

هر ساله ده ها هزار بچه در چین ربوده می‌شود که آن‌ها یا به والدین بدون فرزند فروخته می‌شوند و یا از آن‌ها برای تن فروشی و یا کودک کار استفاده می‌شود. وب سایت Baobeihuijia به منظور کمک به خانواده‌ها و یافتن بچه‌های به سرقت رفته راه اندازی شده است و سال‌هاست به طور کاملاً داوطلبانه یک به یک به مقایسه تصاویر آپلود شده توسط پدر و مادرها با تصاویر افرادی که دنبال خانواده خود می‌گردند، می‌پردازد. این ماه، فناوری تشخیص چهره Baidu به این وب سایت وارد شد.
از زمان استفاده از هوش مصنوعی Baidu در این وب سایت، چندین تطابق صحیح عکس‌ها صورت گرفته و یکی از آن‌ها مربوط به Gui می‌شود که حتی آزمایش‌های DNA نیز تعلق وی به خانواده‌اش را اثبات کرده است. عملکرد این سیستم هنوز کامل نیست و تنها می‌تواند عکس‌های گرفته شده در فاصله زمانی شش سال را با هم تطابق دهد. با این حال، این فناوری 99.77 درصد دقیق است و در مقایسه با انسان از دقت بسیار بالاتری برخوردار است.