هم رسان: دنیای یادگیری ماشینی بی انتهاست. اواخر ماه گذشته گوگل روشی را نشان داد که در آن از هوش مصنوعی برای کپی و پیست (paste) کردن در گوشی های تلفن همراه استفاده می شد. این ویژگی روشی است که اندروید از روی محتویات، متوجه می شود شما در حال جست وجوی چه چیزی در کروم هستید و آن را در دیگر برنامه ها نیز استفاده می کند. حال جزئیات بیشتری از این فناوری اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این ویژگی انتخاب هوشمند متن (Smart Text Selection) نام دارد که نیاز به فشردن طولانی مدت یک دکمه را برای انتخاب یک متن را برای همیشه حذف می نماید. در واقع اندروید O از یادگیری ماشینی برای انتخاب متن های شما استفاده می کند و فقط کافی است تا دو ضربه پیاپی بزنید تا متن مورد نظر شما انتخاب شود. این نکته در مورد نشانی ها و شماره تلفن ها بسیار کاربرد دارد. به این ترتیب اندروید با توجه به متن انتخابی شما استفاده از یک برنامه تلفن همراه و یا پیدا کردن نشانی از طریق Maps را فرمان می دهد. این فرآیند بلافاصله در گوشی شما رخ خواهد داد و نیازی به صبر کردن ندارید.

از دیگر ویژگی های جدید اندروید می توان به یک نسخه از ابزار یادگیری ماشینی متن باز گوگل به نام Tensor Flow Lite اشاره کرد که می تواند LSTMs و دیگر هوش مصنوعی های گوشی شما را فعال سازد. آن یک API شبکه عصبی است که از شتاب سنج سخت افزاری برای استفاده از «شتاب دهنده های سیلیکون خاص» استفاده می نماید. ضمناً ویژگی Autofill کروم نیز به اندروید می آید و با استفاده از اطلاعات autofill مرورگر شما برای مثال برای ورود به برنامه توییتر بهره می برد. تمامی این ویژگی های جدید قرار است تا اواخر سال 2017 وارد اندروید O شود.