هم رسان: یکی از مشکلات اصلی پهباد ها «عمر باطری اندک» آن‌ها است. در زمان استفاده برای سرگرمی، این مسئله مشکل بزرگی به حساب نمی‌آید اما در مورد پهبادهایی که برای بازرسی و کنترل محیط‌ها استفاده می‌شوند، کاربران باید یا از چندین پهباد استفاده کنند و یا این که دائماً آن‌ها را شارژ کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، پروژه X Labs هوآوی طی کنگره جهانی موبایل 2017 آینده‌ای را مجسم کرده که می‌توان از دکل‌های مخابراتی برای شارژ بی سیم پهباد ها در هنگام پرواز در اطراف این دکل‌ها استفاده کرد. انتظار نمی‌رود این دکل‌ها بتوانند پهباد ها را به طور کامل شارژ کنند و یا این که به عنوان یک ایستگاه شارژ مورد استفاده قرار بگیرند اما ایده اصلی این است که این قابلیت می‌تواند پهباد ها را همیشه آماده نگه دارد. بنابراین هدایت گر می‌تواند کار خود را بدون نیاز به شارژ مجدد پهباد به پایان برساند.

برای ایجاد چنین قابلیتی به انرژی زیادی نیاز است اما در حال حاضر شارژرهای بی سیم نمی‌توانند چنین انرژی زیادی را در لحظه فراهم کنند. حتی گوشی‌های دارای قابلیت شارژ بی سیم نیز در حال حاضر باید به صفحه شارژ متصل باشند. برخی اظهار نظرها نشان می‌دهد به احتمال زیاد آیفون 8 به قابلیت شارژ واقعاً بی سیم مجهز خواهند شد که نیازی به اتصال گوشی به ابزار شارژ بی سیم نیست.
تحقق این ایده هوآوی ممکن است چندین سال طول بکشد اما کاربردهای این قابلیت بسیار زیاد خواهد بود، زیرا می‌توان از قابلیت شارژ بی سیم پهباد ها به وسیله دکل‌های مخابراتی در مصارف دیگری غیر از بازرسی‌های پهباد استفاده نمود.