هم رسان: به دلیل قوانین و مقررات کشورهای مختلف، شرکت‌هایی که قصد دارند خود را در سطح دنیا مطرح سازند، باید از این قوانین آگاهی داشته باشند و از آن‌ها تبعیت کنند. برای مثال شرکت گوگل بنا به گزارشی از رویترز، در حال حاضر قصد دارد با همکاری دولت ویتنام بعضی از محتواهای مخرب و نامناسب را از پلتفرم خود حذف کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، در این توافق قرار شده محتواهایی که دولت ویتنام آن‌ها را نامناسب تشخیص می‌دهد، حذف شوند؛ و یا اینکه حداقل گوگل با همکاری دولت موارد قابل حذف یا غیرقابل حذف را شناسایی کند. این مسئله به دنبال فراخوانی بود که دولت اوایل امسال شرکت‌های تبلیغاتی محلی را از انجام تبلیغات در پلتفرم‌هایی نظیر فیس بوک و یوتیوب منع کرد تا بتواند گوگل را مجبور به حذف محتواهای توهین آمیز کند. در نشستی بین «اریک اشمیت رئیس شرکت آلفابت» و نخست وزیر ویتنام اعلام شد آقای اریک اشمیت همکاری‌های نزدیکی با ویتنام در خصوص حذف اطلاعات نامناسب و توهین آمیز که قوانین این کشور را نقض می‌کنند خواهد داشت و افتتاح یک نمایندگی از شرکت آلفابت در ویتنام را در اولویت‌های خود قرار خواهد داد.

گوگل اعلام کرده هیچ برنامه‌ای برای افتتاح نمایندگی در ویتنام ندارد. سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای این طور اظهار کرده است: «ما سیاست‌های شفافی در مورد در خواست حذف محتواها از دولت‌های سرتاسر دنیا داریم و این سیاست‌ها هیچ تغییری نکرده‌اند. ما از دولت‌ها خواسته‌ایم که در خواست خود را مبنی بر حذف محتواهای غیرقانونی از طریق فرایندهای رسمی دنبال کنند و ما پس از بررسی‌های لازم در صورت درست بودن ادعای آن‌ها، محتواهای مورد نظر را برای کاربران این کشور محدود خواهیم کرد.»