هم رسان: نیکون سال های متمادی است به تولید دوربین های با کیفیت و رده بالای DSLR شهرت دارد اما این کمپانی در عرصه دوربین های بدون آینه موفق به کسب چنینی موفقیتی نشده است. در واقع دوربین های بدون آینه سری 1 نیکون دارای قابلیت های لازم برای جذب مشتری نبودند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به نظر می رسد که نیکون تسلیم نشده است و در نظر دارد دوربین های بدون آینه جدیدی را تولید کند. «کازو یوشیدا» مدیر عامل کمپانی نیکون در مصاحبه اخیر خود با روزنامه ژاپنی Nikkan Kogyo Shimbun اعلام کرده است که این شرکت در حال آماده سازی دوربین بدون آینه جدیدی است. گفتنی است این مصاحبه به زبان ژاپنی بوده بنابراین احتمال دارد که برخی از جزییات هنگامه ترجمه از قلم افتاده باشد.

نیکون -کازو یوشیدادر هر حال با فرض درست بودن ترجمه این مصاحبه، در بخشی از این مصاحبه آمده است:
«با آگاهی به رشد روز افزون گوشی های هوشمند، ما دوربین بدون آینه “Nikonashii” را معرفی خواهیم کرد که از نظر عملکرد با محصولات سایر برندها متفاوت است. ما درنظر داریم عملکرد لنزهای این دوربین را با استفاده از فناوری لنزهای صنعتی ارتقا دهیم.»
این اولین باری نیست که می شنویم نیکون ممکن است محصول جدیدی را تولید کند. در گذشته نیز گفته می شد که این شرکت در حال تولید دوربین بدون آینه فول فریم است اما خبر تولید این دوربین از سوی یوشیدا اعلام شده است بنابراین باید منتظر خبرهای تکمیلی در این خصوص باشیم.