به گزارش سایت خبری و به نقل از سایت عروس: تالارعروسی برای عروس،داماد و هم برای میهمانان اهمیت خاص و ویژه ای را دارا می باشد و انتخاب مناسب ترین تالار عروسی از مهمترین تشریفات در مراسم عروسی به شمار می رود.


حتی همیشه برای انتخاب تالار عروسی خانواده طرفین دچار اختلاف نظر هایی می شوند. اگر شما در نظر دارید که عروسی خود را در یکی از بهترین تالارهای شهر برگزار کنید ، اولین گام برای برگزاری جشن عروسی ، انتخاب و ثبت کردن تاریخ  جشن شما در تالار عروسی می باشد.
تا زمانی که تالار خود را انتخاب نکرده و قرارداد بین طرفین بسته نشده و قطعیت زمان عروسی معلوم نشده باشد، بقیه کارهای عروسیتان پا در هوا است زیرا تمام عوامل عروسی شما بر اساس تاریخ مراسم عروسی می باشد و تاریخ مراسم با تالار ثبت میشود.
در ابتدا مهمان های خود را جدا جدا با تفکیک مهمان های عروس و مهمان های داماد لیست بگیرید.
تعداد مهمان ها را دقیق دربیارید.  اما توجه داشته باشید در انتخاب تالار عروسی به کیفیت غذا ، سرویس دهی مهماندارها ، زیبایی و نظافت تالار توجه و دقت کافی را داشته باشید.  میزها ، صندلی ها ، ظروف پذیرایی ، تزئینات تالار و ارتفاع سقف را حتما در نظر بگیرید.
اگر سقف تالار شما کوتاه باشد در روز عروسی، در نظر بگیرید که امکان فیلمبرداری با کرین برای گروه فیلمبرداری شما وجود نخواهد داشت. موقعیت نمازخانه ، سرویس بهداشتی و اتاق تعویض لباس بانوان را حتما درنظر بگیرید.
اگر تالار در طبقات بالای ساختمان قراردارد، حتما پله های تالار را درنظر بگیرید، چرا که بالاخره لیز بودن پله ها مشکل ساز می شود. اگر میخواهید تالار باغ انتخاب کنید این را حتما در نظر داشته باشید که چه تاریخی از سال را می خواهید برای عروسیتان انتخاب کنید.
آیا تاریخ عروسی شما در تابستان است یا در فصلی سرد؟
اگر در فصل سرد می خواهید مراسم عروسی بگیرید پس تالار باغ گزینه ای مناسب برای شما نمی باشد.  برای انتخاب تالار عروسی حتما این نکته را در نظر بگیرید که تالار عروسی شما پارکینگ برای ماشین مهمانانتان داشته باشد یا حتی اینکه چه فضایی را به شما برای امنیت خودروهایتان به شما اختصاص می دهد.
اگربرای پیدا کردن تالار عروسی یا باغ عروسی فرصت کمی دارید را دارید نباید به خود استرس و نگرانی راه بدهید. چرا که امروزه چیزی که در شهر شما فراوان است تالار عروسی می باشد. فقط کافیست برای انتخاب بهترین تالار دقت بخرج بدهید.
به روز بودن طراحی و چیدمان سالن پذیرایی یکی از مهمترین مواردی است که شما باید به آن هم توجه داشته باشید. زیبایی و تمیزی آن در مراسمتان قابل مشاهده است مخصوصا در فیلم عروسیتان که این هم مهم تلقی می شود.


تالارهایی هستند که حتی تم عروسی شما را هم برایتان اجرا می کنند و زیبایی بسزایی را به جشن شما می بخشند. زیبایی دکور مراسم به بهتر جلوه داده شدن نمای داخلی تالار و حتی در چشمان مهمانان شما نقش زیادی را می تواند ایفا کند.
هستند تالارهایی که حتی گل آرایی را جزئی از خدمات خود می دانند. زیبایی گل آرایی در دید میهمانان شما جذابیت بیشتری را دارد.
مسیری را که عروس میخواهد وارد تالار میهمانی شود، اگر گل آرایی و نورافشانی داشته باشد جلوه بیشتری دارد. از دید عموم این نوع خدمات به زیباتر شدن و خاص تر شدن هر چه بیشتر مراسم عروسی شما کمک خواهد کرد.
آنچه را که در ذهن خود می پرورانید با یک طراح دکور بازگو کنید و از مسئول تالار بخواهید که خدماتی را که شما میخواهید را به شما ارائه دهد. چرا که این مراسم از جمله مراسمی می باشد که دیگر قابل تکرار نیست.
نور پردازی مکانی که قرار است عروس خانم در آنجا مستقر شود امریست مهم، پس هنگام بازدید از تالار عروسی به این نکته توجه کنید و حتما این مکان را برای دو یا چند بار بررسی کنید.
اگر مکانی که عروس قرار است آنجا اسکان پیدا کند نورپردازی خاص و چشمگیری داشته باشد بیشتر میهمانان جذب محل نشستن عروس می شوند. برای هماهنگی کارهایتان در روز عروسی شما می توانید از بین اطرافیانتان تیمی را انتخاب کنید که به شما برای هماهنگی کارهایتان کمک کند تا استرس زیادی به شما وارد نشود و فشاری روی شما نباشد.
دیگر مهمی که شما باید برای آن حتما حساسیت داشته باشید غذایی است که در تالار سرو می شود. اگر سرو غذا با خود تالار باشد حتما باید برای مواد اولیه ای که استفاده می شود دقت داشته باشید چرا که کیفیت غذا روی بهتر برگزار شدن مراسمتان خیلی اثر می گذارد. طوری باید تالار عروسی را انتخاب کنید که جای هیچ حرف و حدیثی را برای میهمانانتان نگذارید.
نحوه پذیرایی خدمتکاران تالار حتی می تواند برای شما امر مهمی تلقی شود. لباس خدمتکاران تالار را حتما نظاره گر باشید در انتخابتان، زیرا تمیزی و رعایت ادب آن ها برای میهمانان شما مهم است.
پس جای هیچگونه نگرانی را برای خودتان نگذارید.
در اول کار و موقع قرارداد بستن با مدیر تالار عروسی حتما مسائلی را که مد نظر شما می باشد و روی آن حساس هستید را در میان بگذارید. ظروفی که قرار است غذاهایتان در آنها سرو شود را از مدیر تالار بخواهید که به شما نشان بدهد. این مسئله هم قدری برای میهمانان وسواس به برگزاری مراسمتان می تواند امری مهم باشد.
اگر قرار است غذای مراسم شما سلف سرویس باشد حتما دقت داشته باشید مکانی را که قرار است میهمانان برای صرف غذا به آنجا مراجعه کنند وسیع باشد، زیرا در موقع سرو غذا دچار مشکلاتی خواهند شد. حتما با مدیر تالار برای انواع پیش غذا،غذا، سالاد و دسر صحبتتان را نهایی کنید ، اینکار باعث میشود که هم شما خیالتان از همه لحاظ آسوده خاطر باشد و هم در روز مراسم عروسی دچار هیچگونه اشتباهی نشوند.
حال که تمامی جوانب را برای شما باز کردیم، شما می توانید در انتخاب تالارتان دقت ویژه ای را داشته باشید. این مطالب امکان این را به شما خواهد داد که تمامی نکته هایی که برای بهتر برگزار شدن مراسم عروسی تان باید بدانید یکجا در اختیارتان باشد.
حتی میتوانید دفترچه یادداشتی را برای هماهنگی همه کارها داشته باشید، به محض انجام شدن آن کار تیک انجامش را بگذارید. اولین قدم برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب تالار عروسی و تالار پذیرایی مناسب است که میتوان از سایت های مختلفی جستجو کرد.

   منبع: سایت عروس https://www.Aroos.co