هم رسان: BMW در حال کار بر روی نسخه جدیدی از BMW M5 است و شرکت اخیراً جزئیات بیشتری درباره این خودرو منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، سازندگان این خودرو تصویری از اتومبیل BMW M5 را با نوعی استتار و همچنین اطلاعاتی درباره این خودرو منتشر کرده‌اند. این اتومبیل مجهز به BMW M xDrive خواهد بود.
«فرانک وان میل» رئیس هیات مدیره BMW M GmbH این طور توضیح می‌دهد: «مؤلفه اصلی M xDrive یک سیستم هوشمند مرکزی همراه با نرم افزار مخصوص M است که کنترلی یکپارچه از داینامیک طولی و عرضی ارائه می‌دهد. در نتیجه این فناوری پیشرانه جدید که در BMW M5 جدید برای اولین بار کار خود را شروع خواهد کرد، دقت و سرعت چرخ‌های عقب استاندارد را با پایداری و اصطکاک سیستم چهار چرخ آمیخته می‌کند. در نتیجه می‌توان BMW M5 جدید را با ترکیب شناخته شده‌ای از اسپرت بودن و دقت بسیار زیاد در مسیرهای مسابقه‌ای و جاده‌های معمولی و همچنین در شرایط آی و هوایی مختلف هدایت کرد.»

سیستم M xDrive در زمانی که چرخ‌های عقب نمی‌توانند انرژی بیشتری به جاده وارد کنند و نیروی کششی بیشتری مورد نیاز باشد، تنها با فعال کردن چرخ‌های جلو تنظیمات کاملاً سریع را به راه می‌اندازد و سیستم انتقال قدرت از نوع تمام‌چرخ متحرک فعال می‌شود. BMW M5 جدید با M xDrive خود حتی در حالت‌های اسپرتی خاص و رها کردن سطوح بالایی از انرژی به طور قابل پیش بینی رفتار می‌کند و راننده به راحتی می‌تواند آن را کنترل کند و حتی تجربه‌ای غنی‌تر نسبت به قابلیت‌های عملکردی فوق العاده سدان تجاری را تجربه خواهد کرد.»
همه ما بی صبرانه منتظر رونمایی از BMW M5 هستیم و باید تا زمان معرفی رسمی منتظر بمانیم.