هم رسان: شرکت هایی مانند تسلا به سمت تولید خودروهای برقی پیش می روند و شرکت هایی همچون هیوندا در حال بررسی روش های دیگری در قالب موتورهای هیدروژنی و پیل های سوختی هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، شرکت هیوندا از مدت ها پیش کار بر روی این فناوری را آغاز کرده و در سال 2014 خودروی پیل سوختی هیوندا توسکان را معرفی کرد.
در حالی که توسکان خودرویی ستودنی بود، با این وجود برد حرکتی آن کمتر از آن بود که بتواند با تویوتا و هوندا رقابت کند. طبق گزارش منتشر شده در وب سایت Motor Trend، هیوندا در حال طراحی شاسی بلند پیل سوختی جدیدی است که گفته شده برد حرکتی آن نسبت به مدل قبلی خود، 30 درصد بیشتر است بنابراین می توان انتظار داشت با هر بار سوختگیری، 348 مایل را طی کند.

گفته شده این مدل حدود 50 هزار دلار قیمت خواهد داشت که قیمت مناسبی است. یارانه ای که از سوی دولت کره برای تولید خودروهای سبز اختصاص داده شده می تواند برگ برنده ای برای این شرکت باشد. هیوندا این مدل را در زمستان سال 2018 عرضه خواهد کرد. مدل کنونی هیوندا در آمریکا فقط به صورت لیزینگی به فروش می رسد بنابراین مشخص نیست آیا هیوندا این رویه را برای فروش مدل های 2018 تغییر خواهد یا نه.

منبع: ubergizmo