هم رسان: بیش از دو دهه است که مایکروسافت از برند Workstation برای بعضی از ویندوزهای خود استفاده می کند. آخرین نسخه از این سیستم عامل با این برند نسخه Windows 4.0 Workstation بود که مخصوص کاربران حرفه ای توسعه یافته بود. به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد از برچسب Workstation برای ویندوز 10 خود استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، در نسخه آزمایشی جدید ویندوز 10 که مایکروسافت به صورت تصادفی تیزری از آن را منتشر کرد، اشاره هایی به نسخه Windows 10 Workstation شده است. این شواهد به یک عبارت Windows 10 Pro برای رایانه های پیشرفته اشاره دارند. به احتمال زیاد این نسخه مخصوص کاربران حرفه ای است که به سیستم عاملی نیاز دارند که می تواند با الزامات سخت افزاری خاص همگام شود.

مایکروسافت- ویندوز 10 برای رایانه های ورک استیشندر یک اسلاید منتشر شده نیز عبارت مشابه Windows 10 Pro برای Workstation دیده می شود. این اسلاید نشان می دهد مایکروسافت قصد دارد این نسخه از ویندوز را با شناسایی کارهایی با گرافیک بالا و محاسبات معمولی بهینه سازی کند تا به کاربران این اطمینان خاطر را دهند که با نسخه Workstation می توانند به بیشترین عملکرد و کارایی دسترسی داشته باشند.
این نسخه از ویندوز همچنین به کاربران حرفه ای یک سیستم فایل انعطاف پذیر، مدیریت سریع تر فایل و پشتیبانی سخت افزاری پیشرفته ای ارائه می دهد.
در حال حاضر مایکروسافت هیچ گزارشی درباره Windows 10 Pro Workstation را تائید نکرده و باید تا زمان معرفی رسمی این نسخه از ویندوز منتظر ماند.