هم رسان: انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید تا حدودی زمان بر است اما با انتخاب یک روش صحیح و مناسب می توانید این کار را در زمان کوتاهی انجام دهید. به همین ترتیب امکان دارد که انتقال عکس از دستگاه اندرویدی به آیفون نیز برای شما مشکل باشد.

به گزارش هم رسان به نقل از ابرگیزمو، در ادامه شما رابا سه مورد از ساده ترین روش های انتقال عکس از اندروید به آیفون آشنا خواهیم کرد. با ما همرا باشید.

روش اول: استفاده از Google Photos

در صورتی که به اینترنت متصل باشید استفاده از Google Photos ساده ترین روش خواهد بود.
ابتدا باید مطمئن شوید که گزینه پشتیبان گیری و همگام سازی دستگاه اندرویدی شما با Google Photos فعال است. در صورتی که به مشکلی برخورد کردید می توانید از راهنمای Google Photos کمک بگیرید.
حالا در گوشی آیفون خود برنامه Google Photos را نصب کنید. پس از اینکه برنامه را بر روی دستگاه آی او اس خود نصب کردید گزینه پشتیبان گیری و همگام سازی (Backup & Sync) را فعال کنید.

روش دوم: استفاده از برنامه Share.it
در صورتی که تمایلی به پشتیبان گیری یا همگام سازی عکس های خود در Google Photos ندارید، می توانید از برنامه Share.it استفاده کنید که البته نسبت به روش قبلی انتقال با سرعت آهسته تری انجام می شود ( زیرا آپلود و همگام سازی با گوشی جدید زمان می برد). مزیت این روش در مقایسه با روش قبلی این است که در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز می توانید عکس های خود را از دستگاه اندرویدی به آی او اس منتقل کنید.
در صورتی که قبلاً با این برنامه کار کرده باشید ، نیازی به راهنمایی نخواهید داشت و به راحتی می توانید عکس های خود را منتقل کنید؛ اما در ادامه مراحل استفاده از این برنامه را برای آن دسته از عزیزانی که با این برنامه آشنایی ندارند ، توضیح خواهیم داد.

مراحل انتقال عکس از اندروید به آیفون با استفاده از Share.it
1. ابتدا برنامه SHAREit را در دو دستگاه اندرویدی و آی او اس خود دانلود و نصب کنید.
2. بعد از نصب، برنامه را در دستگاه اندرویدی خود راه اندازی کنید. در صورتی که برای اولین بار از برنامه استفاده می کنید بر روی “Start” کلیک کنید و یک نام و نماد را برای دستگاه خود انتخاب کنید.
3. پس از اقدامات بالا بر روی “RECEIVE” ضربه بزنید. در صورتی که به اینترنت متصل هستید توصیه می کنیم که اتصال خود را غیر فعال کنید. خب، حالا صفحه ای را مشاهده می کنید که به شما می گوید منتظر اتصال ارسال کننده (sender) است. اگر بخواهید به یک دستگاه آیفون متصل شوید باید روی گزینه “connect to iOS/WP” ضربه بزنید.
4. پس از ضربه بر روی “connect to iOS/WP”، جستجوی شبکه وای – فای در گوشی آیفون به شما آموزش داده می شود. برای اتصال به نقطه اتصال وای – فای دستوارات را دنبال کنید.
5. پس از اینکه به نقطه وای فای مورد نظر خود متصل شدید، دوباره برنامه را راه اندازی کنید. پس از راه اندازی مجدد هر دو دستگاه را آماده انتقال فایل خواهید دید.
نکته: ما در اینجا به این دلیل گزینه “RECEIVE” را در دستگاه اندرویدی انتخاب کردیم زیرا به این شیوه می توان از هر دو دستگاه انتقال و دریافت فایل را انجام داد. شما می توانید از ابتدا گزینه ارسال را کلیک کنید اما در آن صورت باید ابتدا فایل هایی را که می خواهید ارسال کنید انتخاب و پس از آن به دستگاه دیگر متصل شوید.

روش سوم: استفاده از iTunes
این روش در مقایسه با دو روش قبلی روش زمان بری است اما در صورتی که موفق به ارسال عکس های خود با دو روش قبلی نشدید می توانید از این روش استفاده کنید.
در این روش ابتدا باید از عکس های موجود در دستگاه اندروید خود بر روی یک رایانه پشتیبان گیری کنید. البته می توانید با استفاده از اتصال کابل یو اس بی از کپی پیست نیز استفاده کنید.
پس از اینکه تمامی عکس های خود را به رایانه منتقل کردید می توانید iTunes را با رایانه خود همگام کنید.
مراحل همگام سازی دستی عکس های موجود در رایانه با آیفون
1. ابتدا آیفون خود را با استفاده از کابل یو اس بی به رایانه متصل کنید.
2. پس از اینکه دستگاه به رایانه متصل شد، برنامه iTunes را در سیستم خود راه اندازی کنید (باید جدیدترین نسخه را نصب کنید).
3. حالا به سراغ دستگاه خود بروید و روی آیکون دستگاه کلیک کنید.(مطابق تصویر زیر)

4. روی “Photos” کلیک کنید.

5. در پایان مطمئن شوید که همگام سازی عکس ها فعال است (علامت آبی در تصویر زیر ) و سپس پوشه ی حاوی عکس های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

6. پس از آن روی گزینه همگام سازی “All photos and albums” کلیک کنید. حالا برای شروع همگام سازی روی “Apply” ضربه بزنید.