هم رسان: امروزه بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند ترجیح می دهند اسناد و داده های مهم و حیاتی خود را در خود دستگاه ذخیره کنند. اما اگر این اطلاعات پاک شود چه اتفاقی می افتد و چگونه باید اطلاعات را بازیابی کرد؟
به گزارش هم رسان، دو راه برای پشتیبان گیری از گوشی آیفون وجود دارد. در روش اول کافی است گوشی خود را به سیستم رایانه متصل کنید و با استفاده از iTunes از آیفون خود پشتیبان بگیرید. اما فرض کنیم سیستم رایانه شما دچار کرش شده و در نتیجه داده های شما حذف می شود. اگر از داده های آیفون خود در iCloud پشتیبان گیری کنید، در این صورت دیگر نگرانی از بابت حذف اطلاعات وجود نخواهد داشت.
برای پشتیبان گیری آیفون در iCloud مراحل زیر را دنبال کنید:

1. به قسمت تنظیم ها رفته و بر روی گزینه “iCloud” ضربه بزنید. برای درک بهتر می توانید به تصویر بالا رجوع کنید.
2. در این حالت می توانید آیدی (ID) دستگاه خود را در بالای صفحه مشاهده نمایید. پس از فعال سازی بک آپ iCloud به پایین صفحه بروید تا بینید چه داده هایی را می توانید بک آپ بگیرید.
3. با توجه به نیاز خود، همگام سازی داده های مورد نظر خود را برای پشتیبان گیری ، فعال یا غیر فعال کنید. توجه داشته باشید که برای پشتیبان گیری با استفاده از iCloud به اتصال وای فای نیاز دارید.
4. پس از تنظیم گزینه های همگام سازی برنامه های از پیش نصب شده اپل، اکنون دوباره به بالای صفحه بروید و گزینه “Storage” را پیدا کنید.
5. بر روی Storage ضربه بزنید و وارد گزینه “Manage Storage” شوید.
6. در قسمت Manage Storage می توانید فهرست اخیر بک آپ خود را مشاهده فرمایید. در صورتی که تا به حال بک آپ نگرفته باشید، با 0 KB This iPhone روبرو خواهید شد.


7. با کلیک بر روی گزینه بک آپ وارد صفحه ای می شوید که اطلاعات آخرین بک آپ، حجم بک آپ و میزان حجم باقیمانده برای بک آپ بعدی را نشان می دهد.
8. اگر کمی پایین بروید گزینه “Show All Apps” را مشاهده خواهید کرد پس از انتخاب این گزینه می توانید همگام سازی هریک از برنامه هایی را که خود نصب کرده اید را فعال یا غیر فعال کنید.


در iCloud تنها می توانید 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان داشته باشید بنابراین در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر باید با پرداخت مبلغی آن را خریداری کنید.
در فیلم زیر نحوه بک آپ گیری آیفون با استفاده از iCloud به صورت تصویری آموزش داده شده است.

منبع: ubergizmo