هم رسان: حافظه ذخیره سازی گوشی یکی از عوامل مهم در هنگام خرید گوشی هوشمند جدید محسوب می شود، به خصوص برای کاربرانی که استفاده زیادی از گوشی خود دارند و حتی کسانی که علاقه زیادی به گرفتن عکس و ویدئو دارند. در واقع حافظه ذخیره سازی قابلیتی است که حتی می تواند شما را از خرید یک مدل خاص منصرف کند، چرا که شما به فضای کافی برای ذخیره آهنگ ها، عکس ها و برنامه های خود نیاز دارید. علاوه بر همه این موارد، سیستم عامل گوشی فضای زیادی از حافظه داخلی را به خود اختصاص می دهد، و شما برای کار با گوشی خود حداقل به 16 گیگابایت یا بیشتر فضا نیاز خواهید داشت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از اندروید آتوریتی، این روزها، روش های مختلفی برای در اختیار داشتن فضای مورد نیاز وجود دارد برای مثال می توان از سیستم ذخیره سازی ابری و یا از حافظه های داخلی بزرگ استفاده کرد. با این حال، کارت های SD هنوز هم یک گزینه عالی در بازار امروز به حساب می آیند چرا که این کارت ها ارزان ترین راه برای به حداکثر رساندن فضای گوشی های هوشمند هستند. اگرچه تمامی گوشی های هوشمند اندرویدی از microSD پشتیبانی نمی کنند، اما پس از چند سال که این کارت ها کمتر در گوشی ها استفاده شده اند، تولید کنندگان توجه زیادی به پشتیبانی محصولات جدید خود از microSD دارند. پرچمداران بزرگی همچون ال جی، سامسونگ و HTC از این کارت ها پشتیبانی می کنند اما متاسفانه گوشی هایی مانند پیکسل از این قضیه مستثناء هستند.
در صورتی که گوشی هوشمند شما از این قابلیت پشتیبانی می کند، به راحتی می توانید اپلیکیشن های خود را به این کارت اس دی منتقل کنید. این فرایند ساده تنها چند ثانیه وقت شما را می گیرد.
با ما همراه باشید تا نحوه انتقال اپلیکیشن ها به کارت اس دی را به شما نشان دهیم.
ما در اینجا از یک گوشی سامسونگ استفاده کرده ایم، با این وجود بیشتر گوشی های اندرویدی (البته نه همه آنها) این امکان را برای شما فراهم می آورند که اپلیکیشن های خود را به کارت اس دی اتقال دهید و تقریبا همه آنها روش مشابهی را دنبال می کنند.

انتقال اپلیکیشن ها به کارت حافظه
ابتدا اپلیکیشن تنظیمات (Settings) را باز کنید. شما می توانید به راحتی آن را در کشوی برنامه های خود ببینید.

در درون تنظیمات گزینه application manager را پیدا و آن را باز کنید.توجه داشته باشید که با توجه به نوع و مدل گوشی ممکن است مراحل کمی متفاوت باشد.

حالا لیست کامل اپلییشن های موجود در گوشی نمایش داده می شود. تنها موردی را که می خواهید انتخاب کنید، با این کار صفحه ای باز می شود که شامل گزینه های زیادی مانند “Clear Cache” و “Force Stop” است. گزینه “Move to SD Card” را انتخاب کنید و با زدن این گزینه برنامه مورد نظر منتقل می شود. ممکن است این هشدار برای شما نشان داده نشود، اما برای این که بتوانید این گزینه را مشاهده نمایید باید یک کارت میکرو اس دی در گوشی خود داشته باشید.

موارد استثناء
در هنگام انتقال اپلیکیشن ها به کارت اس دی، باید به چندین نکته توجه داشته باشید. نکته اول اینکه تمامی دستگاه ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.ممکن است بتوانید از طریق application manager (یا همان مدیریت اپلیکیشن ها) به اپلیکیشن های خود دسترسی داشته باشید، اما نمی توانید گزینه “Move to SD Card” را ببینید.
مسئله دوم این که نمی توان تمامی اپلیکیشن ها را به کارت اس دی منتقل کرد. معمولا این قابلیت در مورد اپلیکیشن هایی مانند گوگل کروم، یوتویوب، پیام رسان ها و موارد دیگری انجام می شود که از کارخانه بر روی گوشی شما نصب شده اند. در مورد این برنامه ها گزینه “Move to SD Card” به صورت کم رنگ دیده می شود و در صورت کلیک کردن بر روی آن انتقالی صورت نخواهد گرفت. در آخر باید بگوییم که در بعضی از گوشی های خاص تنها بخشی از اپلیکیشن به کارت حافظه منتقل می شود و بقیه آن همچنان در حافظه داخلی باقی می ماند. اگر چه این نوع انتقال نمی تواند کمک چندانی کند، اما به هر حال فضای کمی آزاد خواهد شد.