هم رسان: پس از مدت ها انتظار بالاخره قابلیت ارسال فایل گیف در اوایل سال 2017 برای کاربران واتس اپ امکان پذیر شد. اما استفاده از این قابلیت آسان نیست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از تکرادار، برای استفاده از این قابلیت باید جدیدترین نسخه واتس اپ را روی گوشی خود نصب کرده باشید. نحوه ارسال فایل گیف در دستگاه های اندرویدی و آی او اس متفاوت است بنابراین قبل از شروع کار، این مطلب را مطالعه کنید.

نحوه ارسال فایل گیف در دستگاه های اندرویدی
برای ارسال فایل گیف در دستگاه های اندرویدی باید خیلی جست وجو کنید زیرا گزینه این قابلیت تا حدودی مخفی است. این گزینه در پس یکی از دکمه های کوچک موجود در منوی فرعی است. بنابراین شما باید ابتدا روی شکل صورت پایین صفحه سمت چپ ضربه بزنید. در این قسمت شما اموجی هایی را که می توانید در واتس اپ ارسال کنید را مشاهده می کنید. در این قسمت شما در پایین صفحه گزینه ای به نام GIF را مشاهده خواهید کرد؛ با ضربه زدن بر روی این گزینه مستقیماً به گیف های سرویس Tenor GIFs دسترسی پیدا خواهید کرد.

محبوبترین گیف ها در بالای این فهرست قرار دارد و برای مشاهده گزینه های بیشتر می توانید به پایین صفحه بروید. در صورتی که به دنبال گیف خاصی می گردید می توانید در قسمت پایین صفحه سمت چپ آن را جست و جو کنید.

نحوه ارسال گیف در آی او اس
برای ارسال گیف در آی او اس ابتدا باید روی آیکون + در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنید تا گزینه های چند رسانه ای برای شما نمایش داده شود. سپس بر روی گزینه ‘photo and video library’ کلیک کنید.
اکنون در پایین صفحه سمت چپ گزینه گیف را در کنار آیکون جست و جو مشاهده می کنید. روی این گزینه کلیک کرده و هر گیفی که به دنبال آن هستید را جست و جو کنید. شما می توانید گیف های مورد علاقه خود را ستاره دار کرده و آنها را ذخیره کنید بنابراین برای استفاده مجدد از آنها نیازی به جست و جو نخواهید داشت.