هم رسان: برنامه هایی مانند Pocket و Instapaper این امکان را به شما می دهد که بدون اتصال به اینترنت به مشاهده صفحات وب بپردازید. مرورگر گوگل کروم نیز بی کار ننشسته و این قابلیت را به برنامه اندرویدی خود اضافه کرده و با تلاش گوگل از این به بعد دانلود صفحات برای مشاهده آفلاین بسیار آسان تر و روان تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای جمعآوری اطلاعات مورد نیاز درسی یا کاری به وبسایتهای مورد اعتماد خود مراجعه کرده باشید و بعد از پیدا کردن مقالات مربوطه و در حین مطالعه این مقالات اتصال اینترنت شما بنا به دلایل خاصی مثل مشکلات شبکه یا تمام شدن اعتبار حجمی اشتراک اینترنت ماهیانه تان قطع شود و دیگر برای چند ساعت و یا چند روز به این اطلاعات دسترسی نداشته باشید. حال این ویژگی جدید مرورگر گوگل کروم امکان مشاهده آفلاین صفحات وب را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

با استفاده از ویژگی بارگذاری آفلاین صفحات ذخیره شده در حافظه پنهان (cache) مرورگر گوگل کروم، از این پس می توانید وبسایت هایی که قبلاً از آنها بازدید کرده اید را به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت مطالعه کنید. با فعال کردن این ویژگی درونی گوگل کروم می توانید بدون اتصال به اینترنت و کاهش اعتبار حجمی اشتراک اینترنت ماهیانه خود و یا در مواقعی که دسترسی به اینترنت برای شما مقدور نیست به مطالعه مقالات و وبسایت های مورد علاقه خود بپردازید.
برای فعال سازی این ویژگی کافی است بر روی هر لینکی از کروم ضربه بزنید تا گزینه جدید «دانلود لینک» ظاهر شود. شما حتی می توانید این گزینه را هنگامی که بر روی هر مقاله ضربه می زنید تا در یک صفحه جدید باز شود نیز مشاهده کنید. علاوه بر این، هنگامی که شما تصویر دایناسور کروم را برای هر صفحه آفلاین دریافت می کنید، شما کلید «دانلود صفحه» را خواهید دید که می تواند به طور خودکار صفحه را برای شما ذخیره کند تا زمانی که دوباره آنلاین شدید به سراغ آن بروید. بنابراین هر مقاله ای که دانلود کرده اید، با یک گزینه جدید مشاهده آفلاین در فهرست دانلودهای اخیر شما نشان داده خواهد شد، پس کافی است برای مشاهده آن تب جدید را باز کنید.
برای بهره مندی از این ویژگی شما باید آخرین نسخه کروم (58) را برای گوشیهای اندرویدی خود را نصب نموده باشید.