هم رسان: افراد زیادی از تبلیغات متنفرند اما همین تبلیغات روش درآمد زایی شرکت ها و ناشران برای جذب مشتریان به سوی محصولاتشان است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، گاهی اوقات روش های تبلیغاتی برای کاربران شکلی آزار دهنده پیدا می کند و همین مسئله باعث می شود کاربران از مسدود کننده های تبلیغات استفاده کرده و همه تبلیغات را مسدود کنند.
چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل در نظر دارد تا ویژگی مسدود سازی تبلیغات را به مرورگر خود اضافه کند. اکنون گوگل در خصوص این قابلیت طی یک پست رسمی در وبلاگ خود اعلام نظر کرده است: «ما در نظر داریم از اوایل سال 2018 کروم را در نشان دادن تبلیغات (شامل تبلیغاتی که تحت مالکیت یا خدمت گوگل است) در وب سایت هایی که با استانداردهای تبلیغات بهتر سازگاری ندارند متوقف کنیم.»

اساساً تبلیغاتی که با این استانداردها مطابقت نداشته باشند مسدود می شوند و تبلیغاتی که دارای استاندارهای لازم باشند مسدود نخواهند شد. در نتیجه اگر تبلیغات شرکت ها بر مبنای استاندارهای ذکر شده طراحی شود تبلیغات کمتری مسدود خواهد شد.
طی تحقیقاتی که برای یافتن استانداردهای تبلیغات صورت گرفته کاربران تبلیغاتی همچون پاپ آپ، شروع خودکار فیلم های تبلیغاتی و تبلیغات تمام صفحه ای که پیش از انتقال به صفحه یا وب سایت مورد نظر به نمایش در می آیند را به عنوان آزار دهنده ترین تبلیغات به شمار آورده اند. پس از اینکه مسدود کننده تبلیغات کروم در سال 2018 به اجرا درآید چنین تبلیغاتی هدف قرار خواهد گرفت.