هم رسان: گزارش جدیدی که توسط شرکت امنیتی روسی کسپرسکی لب منتشر شده حاکی است بسیاری از ما ویروسی شدن دستگاه های خود را تجربه کرده ایم؛ اما دقیقاً نمی دانیم چطور و کجا این اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، پیش از ویروسی شدن خطاهایی بسیاری از ما سر زده است. در ادامه مطلب به عواملی که باعث درگیر شدن دستگاه های ما با بدافزارها می شود اشاره خواهیم کرد.
تقریباً نیمی (42 درصد) از کاربران اینترنت، مورد هدف نرم افزارهای مخرب آنلاین قرار می گیرند. یک پنجم از آنها (22 درصد) قربانی این مسئله می شوند و تقریباً یک سوم (29 درصد) نمیدانند چگونه دستگاه هایشان آلوده به ویروس و بدافزار شده است.
بالاترین تعداد آلودگی به بدافزار زمانی رخ داده که فرد از وب سایت های مشکوک (42 درصد) بازدید می کند. برنامه ها و نرم افزارهای جعلی (22 درصد) یو اس بی های آلوده (20 درصد) نیز از دیگر عوامل شایع انتشار بدافزارها هستند.

People don't understand how they get infected with malware
ایمیل ها و پیامک ها نیز می توانند خطرساز باشند. وب سایت های قابل اعتماد اما هک شده و انتقال نرم افزارهای مخرب از یک دستگاه آلوده به دیگر دستگاه ها نیز از دیگر عوامل مؤثر در این زمینه هستند.
پس به سختی می توان دلیل آلوده شدن به نرم افزارهای مخرب را کشف نمود اما این مسئله یک مشکل فراگیر است و آگاهی هر چه بیشتر کاربران در مورد بدافزارها مصونیت بیشتری به آنها خواهد بخشید.
وقتی این ویروس ها و بدافزارها دستگاه شما را آلوده کرد چه اتفاقی میافتد: یک چهارم (24 درصد) کاربران کند شدن دستگاه های خود را تجربه می کنند، یک پنجم (22 درصد) از تبلیغات پاپ آپ ناخواسته شکایت دارند و 13 درصد به وب سایت های “مشکوک” تغییر مسیر داده می شوند و ممکن است هفت درصد دستگاه ها به طور کامل از کار بیفتد. برخی هم مجبور به پرداخت هزینه هایی برای برطرف کردن این نوع از مشکلات خواهند شد.
سوم از کاربران اینترنت غافل از این آلودگی ها هستند و همین عدم آگاهی به گسترش بیشتر ویروس ها کمک خواهد کرد و باعث می شود دستگاه های بیشتری آلوده شوند و کاربران بیشتری از نظر مالی متضرر شوند.

منبع: betanews