هم رسان: سال گذشته Lotus Evora Sport 410 رونمایی شد و اکنون شرکت لوتوس نسخه خاصی از این اتومبیل را رونمایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، این مدل جدید Lotus Evora Sport 410 از خودروی معروف Lotus Esprit S1 در فیلم «جاسوسی که دوستم داشت» الهام گرفته شده است.

Evora Sport 410 کاری از بخش طراحی داخلی یعنی همان Lotus Exclusive است و از طراحی منحصر به فرد و خاصی برخوردار است. سپر رنگی در جلوی خودرو ظاهری متفاوت به آن داده و در صندوق عقب فیبر کربنی یک دست آن با رنگ سفید متمایز شده تا تصویری از یک لیفت بک قدیمی را ترسیم کند. علاوه بر خطوط تزئینی بدنه خودرو که مانند کمربندی دور آن کشیده شده، در روی ستون وسطی حروفی برجسته و سفارشی دیده می‌شود که به سبک گرافیک اسپرایت اولیه هستند.

الهام گیری از اتومبیل Lotus Esprit S1 از فیلم جاسوسی که دوستم داشت در داخل خودرو نیز دیده می‌شود و صندلی‌های اسپرت فیبر کربنی و روکش‌های داخلی در با تزئیناتی از جنس تارتان است. دوخت‌های قرمز رنگ زیبای چرم آلکانترا نیز قسمت داشبورد و کنسول جلویی را تکمیل می‌کند.

خودروی منحصر به فرد و سفارشی Evora Sport 410 دارای تمامی عوامل مهندسی که می‌تواند یک خودرو را فوق العاده نیرومند است. از موتور سوپرشارژ 3.5 لیتری 6 سیلندری که در 7000 دور بر دقیقه قدرتی برابر 410 اسب بخار و در 3500 دور بر دقیقه گشتاور 420 Nm تولید می‌کند گرفته تا آیرودینامیک پیشرفته این خودرو همگی نشان می‌دهند این خودرو برای جاده‌ها و مسابقات طراحی شده است.