هم رسان: «گوشی هایی با قابلیت خمیدگی در کل بدنه» مفهوم جدیدی در گوشی های تلفن همراه سال 2016 است. مثل همیشه سامسونگ می خواهد اولین شرکتی باشد که گوشی های تاشو معرفی می کند و به نظر می رسد سری ایکس گوشی های گلکسی سامسونگ از این ویژگی برخوردار خواهند بود.

به گزارش هم رسان، در حال حاضر سامسونگ به گوشی های با صفحه نمایش منحنی خود مانند گلکسی S6 آج بسیار می نازد، اما تولید گوشی با قابلیت خمیدگی کامل، یک گام بزرگ به جلو به حساب می آید.
به نظر می رسد این گوشی های جدید در اندازه مستطیل شکل استاندارد خواهند بود که می توانند تا نیمه طول خود خم شوند. هنگامی که گوشی تا می شود مثل این می ماند که از یک لولا شبیه به سرفیس بوک مایکروسافت برخوردار است. اما اینکه چقدر این طراحی عملی می شود و آیا روزی می آید که بتوانید یک گوشی هوشمند تاشو را در جیب خود قرار دهید، نکته ای است که درباره آن مطلبی بیان نشده است. سامسونگ ادعا دارد این ایده را در گوشی سال 2017 خود پیاده خواهد کرد.

samsung_foldable_phone_1_1478766245217
اما در این ماجرای هیجان انگیز سامسونگ تنها نیست. در طول نمایشگاه Consumer Electronics در بهمن ماه، LG از صفحه نمایش های OLED قابل انعطاف خود پرده برداری کرد و تحلیلگران پیش بینی کردند این نوع نمایشگرها تا دو سال آینده می توانند در گوشی های هوشمند قابل استفاده باشند.

lenovo_cplus_foldable_phone_lenovo_world_2016-100692751-large
همچنین شرکت لنوو نیز در خرداد امسال به معرفی یک پتنت از گوشی های هوشمند CPlus پرداخت که قابل پیچیده شدن به دور مچ دست انسان بودند.
لنوو یک نمونه اولیه از تبلت های Folio را معرفی کرده که می توانند همانند بسته شدن یک کتاب، از وسط تا شود.

منبع: pcworld