هم رسان: روزانه از برنامه‌های گوناگونی استفاده می‌کنیم. بعضی از برنامه‌ها مانند نرم افزارهای ترجمه و یا برنامه‌های تبدیل ارز فقط هنگام مسافرت به کار می‌آیند اما برنامه‌های دیگری مانند ماشین حساب یا ایمیل به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، در بررسی انجام شده در مورد محبوب‌ترین اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند، شبکه اجتماعی فیس بوک در نوک قله نشسته است. با توجه به آمار نیلسن (Nielsen)، نرم افزار تلفن همراه فیس بوک در هر ماه 146 میلیون کاربر دارد. این آمار نسبت به سال گذشته افزایش 14 درصدی نشان می‌دهد. در جایگاه دوم فیس بوک مسنجر است که ماهانه به طور متوسط حدود 129 میلیون کاربر منحصر به فرد دارد که این آمار نسبت به سال گذشته 28 درصد رشد داشته است.

از دیگر رسانه‌های اجتماعی قرار گرفته در 10 برنامه محبوب 2016 اینستاگرام است که آن هم متعلق به فیس بوک است. در این بین توییتر جایگاه آن‌چنان چشمگیری ندارد و در اثر این مشکلات، اوایل 2016 گمانه زنی‌های فروش این شرکت به دیزنی به گوش رسید.
از دیگر نرم افزارهایی که جزو 10 برنامه محبوب سال 2016 محسوب می‌شوند می‌توان به اپل میوزیک و برنامه خرید آمازون اشاره کرد که مورد اول ماهانه به طور متوسط 68 میلیون کاربر منحصر به فرد دارد.

منبع: ubergizmo