هم رسان: چند روز قبل یک آسیب پذیری خطرناک در ویندوز کشف شد. حالا این مشکل توسط مایکروسافت رفع شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این آسیب پذیری به گونه‌ای بود که یک هکر می‌توانست از طریق ایمیل کنترل کامل دستگاه شما را به دست بگیرد. خطرناک بودن این آسیب به این دلیل بود که حتی نیاز نبود شما آن ایمیل را باز کرده باشید.
دو تن از محققان Project Zero گوگل توانستند این «بدترین نقص امنیتی ویندوز را که منجر به اجرای کد از راه دور می‌شود» را کشف کنند. این نقص که با نام wormable شناخته می‌شود قادر به تکثیر خود بر روی دستگاه هدف است و سپس به گسترش خودکار خود در دیگر رایانه‌ها اقدام می‌نماید. حالا مرکز پاسخ امنیتی مایکروسافت و سازندگان ویندوز دفندر، در عرض دور روز موفق به رفع این مشکل شدند. بنابراین با استفاده از یک به روز رسانی تحت عنوان ویندوز به روز رسانی برای ویندوز 7، 8.1، RT و 10 این آسیب پذیری به طور کامل برطرف شده است.

طبق گفته محققان، این مشکل در موتور حفاظتی ضد بدافزاری مایکروسافت قرار دارد که کار آن اسکن فایل‌ها از نظر مخرب بودن است. این موتور از طریق یک ایمیل روی یک صفحه وب و یا یک پیام فوری فریب داده می‌شود و اسیر اجرای کد از راه دور می‌گردد. حالا این مشکل به طور کامل وصله امنیتی دریافت کرده و رایانه شما در عرض یکی دو روز آینده به طور خودکار این به روز رسانی را دریافت خواهد کرد.
اگر شما نگران هستید، می‌توانید با فشردن دکمه به روز رسانی آن را به صورت دستی بر روی سیستم خود نصب کنید، بنابراین بهتر است به تنظیمات ویندوز دفندر بروید و مطمئن شوید این موتور از نسخه 1.1.13704.0 یا بالاتر برخوردار باشد.