هم رسان: اطمینان از این که سیستم عامل ها و نرم افزارهای شما به وسیله آخرین بیلد ها به روز رسانی شده اند، اهمیت زیادی دارد. چرا که گاهی اوقات باگ ها و اشکالاتی در سیستم عامل ها و نرم افزارها وجود دارد که در به روزرسانی ها برطرف می شوند و همچنین ممکن است این کار به خاطر اهداف امنیتی مهم باشند چرا که توسعه دهندگان در این به روزرسانی ها سعی می کنند اکسپلویت های امنیتی را از بین ببرند و آسیب پذیری ها را اصلاح کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، ظاهرا هنوز هم افرادی وجود دارند که در مورد به روز رسانی سیستم های خود به هیچ وجه نگران نیستند و یا این که نمی دانند چگونه باید آنها را به روزرسانی کنند. در صورتی که هنوز از نسخه اصلی ویندوز 10 استفاده می کنید، به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد به روزرسانی سیستم عامل ویندوز 10 را به کاربران یادآوری کند. این به این خاطر است که بیلد اصلی یعنی نسخه 1507 به پایان دوره خود نزدیک می شود.

مایکروسافت می گوید:” به عنوان یک یادآوری باید بگوییم که اولین نسخه از ویندوز در اواخر سرویس خود قرار دارد. اگرچه شما همچنان می توانید از این نسخه استفاده کنید و سیستم عامل کامپیوتر شما همچنان کار می کند، اما دیگر نمی توانید به روزرسانی های با کیفیتی که شامل مراقبت از آخرین تهدیدات امنیتی هستند را دریافت کنید. برای این که دستگاه خود را ایمن نگه دارید، باید آن را به آخرین نسخه از سیستم به روز رسانی کرده باشید. در صورتی که سیستم عامل شما به آخرین نسخه به روز رسانی داشته باشد، ما اعلان هایی برای یادآوری این مطلب به شما ارسال خواهیم کرد.”
هنوز مشخص نیست که این اعلان ها در چه قالبی خواهند بود، اما مایکروسافت در مورد به روزرسانی ها و مخصوصا در دوره ای که سعی می کند کاربران بیشتری را متقاعد به ارتقاء سیستم خود به ویندوز 10 کند از پشتکار بالایی برخوردار است و بالاخره راهی برای این یادآوری پیدا خواهد کرد.