هم رسان: بارها پیش آمده که صدای پشت خط گوشی‌های تلفن همراه را به خوبی نشنویم و دائم بگوییم: «چی، چی گفتی نشنیدم بلندتر بگو….». حالا برای دارندگان گوشی آیفون یک قاب به نام Bone Case ساخته شده تا این مشکل را برای همیشه فراموش کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان ، استفاده دائمی از تلفن همراه می‌تواند باعث آسیب رسیدن به پرده گوش شود اما Bone Case از یک فناوری به نام هدایت استخوانی استفاده می‌کند. این قاب ارتعاش‌های صوتی را به طور مستقیم به استخوان‌های اطراف گوش منتقل می‌کند که از آنجا به راحتی به مغز شما ارسال می‌شود و شما قادر به درک صدای آن طرف خط خواهید شد. در این مسیر از پرده گوش شما استفاده نمی‌شود و اگر فردی به علت آسیب پرده گوش، ناشنوا شده باشد نیز با این قاب گوشی‌های هوشمند می‌تواند بار دیگر لذت شنیدن صدای افراد تجربه کند.

مهم‌ترین مزیت این قاب این است که از آسیب به قدرت شنوایی و در نتیجه کم شنوا شدن ما جلوگیری می‌کند زیرا در این روش از کانال گوش برای شنیدن اصوات استفاده نمی‌شود.

مبدل هدایت استخوانی موجود در بیرون این قاب، قابلیت لمسی خازنی فعال دارد و ارتعاش‌های کوچک صوتی را از استخوان‌های سر شما به گوش داخلی‌تان منتقل می‌کند. از آنجا این ارتعاش‌ها اصلاً وارد گوش شما نمی‌شوند و به همین دلیل مانع بروز آسیب‌های شنوایی در اثر استفاده همیشگی از گوشی‌های تلفن همراه می‌شود. از آنجا که انتقال ارتعاش‌ها از طریق یک ماده جامد (استخوان) و نه از طریق هوا انجام می‌شود، شنیدن اصوات سریع‌تر و بسیار واضح‌تر خواهد بود.