هم رسان: تلگرام در به روزرسانی جدید این اپلیکیشن دو قابلیت جدید و جالب پیام‌های ویدئویی و تلسکوپ را معرفی کرد. قابلیت پیام‌های ویدئویی پس از پیام‌های صوتی یکی از موارد بسیار محبوب بین کاربران تلگرام است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، کاربران تلگرام از این پس می‌توانند به همان روش پیام‌های صوتی، پیام‌های ویدئویی به دوستان خود ارسال کنند.
کاربران برای ارسال پیام‌های ویدئویی ابتدا باید روی آیکون میکروفن ضربه بزنند تا این آیکون به دوربین تبدیل شود. این پیام‌ها به سرعت ارسال می‌شوند زیرا اپلیکیشن تلگرام آن‌ها را فشرده می‌کند و حتی در زمان فیلم برداری شروع به ارسال می‌کند.

در حالت پیش فرض تمامی ویدئوها به صورت خودکار دانلود شده و پخش می‌شوند، اما می‌توان این روند را در قسمت تنظیمات تغییر داد. شرکت اعلام کرده این قابلیت نیز مانند پیام‌های صوتی عمل می‌کند. شما می‌توانید در حین تماشای پیام‌های ویدئویی چت‌های دیگر را مشاهده کنید. پیام‌های ویدئویی در گوشه‌ای از صفحه نمایش قرار می‌گیرند و شما می‌توانید جای آن را در صفحه تغییر دهید.
تلسکوپ در واقع یک پلتفرم‌هاست ویدئویی مخصوص کسانی است که عادت دارند برای ارتباط با مخاطبان خود از ویدئوهای زنده استفاده کنند. این پلت فرم می‌تواند ویدئوهای پخش شده به صورت خودکار تا یک دقیقه را در خود ذخیره کند و بینندگان برای دیدن آن‌ها نیازی به حساب تلگرام نخواهند داشت.
نسخه 4.0 تلگرام در حال حاضر فعال شده و کاربران اعلان به روزرسانی اپلیکیشن را در دستگاه خود مشاهده خواهند کرد.