هم رسان: مدل 2018 مرسدس بنز کلاس اس ماه گذشته به صورت رسمی رونمایی شد و حالا طبق اعلام مرسدس، این خودرو از تیرماه وارد بازارهای اروپایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ، مرسدس بنز کلاس اس 2018 دارای چندین مدل از جمله S 63 AMG و S350d است و قیمت شروع S350d طبق اعلام مرسدس 88,446 یورو است.

مرسدس در مدل جدید کلاس اس (S-Class) گام مهم دیگری به سوی سیستم‌های رانندگی هوشمند برداشته و سیستم‌های رانندگی هوشمند را در این خودرو ارتقاء داده است. مرسدس در این خودرو از طیف وسیعی از فناوری‌های دستیار راننده و سیستم‌های ایمنی استفاده کرده که از جمله سیستم‌های استاندارد آن می‌توان به سیستم کمک ترمز فعال (Active Braking Assist)، سیستم کنترل خودرو در برابر وزش باد شدید (Crosswind Assist)، سیستم کمک راننده ATTENTION ASSIST که در هنگام خواب آلودگی راننده به وی هشدار می‌دهد، سیستم تشخیص تابلوهای ترافیکی (Traffic Sign Assist) و سیستم حفاظت از سرنشینان PRE‑S AFE® اشاره کرد. ویژگی جدیدی که به سیستم PRE‑S AFE® اضافه شده PRE‑SAFE® Sound نام دارد و زمانی که احتمال بروز خطر تصادف وجود داشته باشد با انتشار نویز صورتی (Pink Noise) سیستم شنوایی سرنشینان را برای شنیدن صداهای بلند تصادف آمده می‌کند و بدین ترتیب در هنگام تصادف در بهترین حالت آسیب کمتری به گوشی سرنشینان وارد می‌شود.

مرسدس برای این خودرو سیستم‌های مختلف و جامعی را جهت تسهیل رانندگی در نظر گرفته و افراد در صورت تمایل برای دسترسی به سیستم‌های هوشمند بیشتر باید بسته 2737 یورویی را خریداری کنند. سیستم‌های DISTRONIC Active Proximity Control و Active Steer Assist اکنون شرایط بهتری را برای پشتیبانی از راننده جهت رانندگی در یک فاصله امن با خودروی جلویی فراهم می‌کنند. سرعت خودرو به صورت خودکار با توجه به پیچ‌ها یا تقاطع‌ها کنترل می‌شود. این قابلیت با سیستم ترمز اضطراری (Evasive Steering Assist) تکمیل می‌شود که به صورت قابل توجهی باعث بهبود سیستم Lane Keeping Assist می‌شود، در این سیستم در صورتی که در سرعت 60 تا 270 کیلومتر تغییر مسیر غیرعمدی داشته باشید فرمان شروع به لرزیدن می‌کند و در صورت لزوم و با توجه به دیگر خودروها از انحراف مسیر خودرو جلوگیری کرده و خودرو را به مسیر اصلی باز می‌گرداند. همچنین در این بسته سیستم دیگری به نام PRE‑SAFE PLUS® ارائه می‌شود که با استفاده از حسگرهایی که در سپر عقب خودرو برای کنترل وضعیت ترافیکی عقب خودرو تعبیه شده است می‌تواند در صورت احساس خطر بلافاصله با حداکثر نور به راننده عقب خودرو هشدار دهد و در صورت بی توجهی راننده چهار چرخ خودرو ترمز می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدل جدید مرسدس بنز کلاس اس می‌توانید به وب سایت رسمی مرسدس بنز مراجعه فرمایید.