هم رسان: در تمامی نقاط دنیا گزینه های مختلفی برای حمل و نقل عمومی وجود دارد و افراد معمولا بیش از یک گزینه برای رسیدن به مقصد خود دارند. یکی از این روش ها استفاده از قطار است که یکی از رایج ترین راه های حمل و نقل در تمامی کشورها به حساب می آید، با این حال کشور فرانسه تلاش می کند تا سیستم های موجود را ارتقاء بخشد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از FranceInfo، به نظر می رسد که شرکت راه آهن دولتی SNCF در این کشور به دنبال به کارگیری از قطارهای فوق سریع خودران برای حمل و نقل عمومی است که در سال 2023 در خطوط TGV (خطوط مخصوص قطارهای تندرو در فرانسه) مسافران را جا به جا خواهد کرد. انتظار می رود آزمایشات اولیه در سال 2019 شروع شود بنابراین مدت زمان زیادی تا تجربه این قطارهای فوق سریع باقی نمانده است.

این قطارهای خودران متکی به مجموعه ای از سنسورهای خارجی هستند که برای ترمز گیری خودکار در صورت مواجه با یک مانع در مسیر خود مورد استفاده قرار خواهند گرفت. همچنین شرکت SNCF امیدوار است که با استفاده از این قطار های خودران بعضی از کارهای خسته کننده مانند حمل خودروهای مختلف به نحو موثرتری انجام شود.
همچنین گفته می شود که با کمک این قطارها زمان بین حرکت قطارها از 180 ثانیه به 108 ثانیه کاهش خواهد یافت که کاملا چشمگیر است. خطوط زیرزمینی مترو در شهر پاریس پیش از این به صورت خودکار درآمده است، اما همانطور که «متیو چابانل» یکی از مدیران شرکت SNCF در گفتگو با FranceInfo اعلام کرده است برای راه اندزی چنین سیستمی در محیط باز باید عوامل زیادی از جمله درختان، حیوانات و ساکنین منطقه را مدنظر گرفت.