هم رسان: امروز مرورگرهای بسیاری در بازار وجود دارد که برخی از آنها در میان کاربران محبوب ترهستند. اگرچه گاهی اوقات محبوبترین مرورگرها الزاماً بهترین انتخاب نیستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، یکی از این نمونه ها مرورگر گوگل کروم است که زمانی به انباشت حافظه (مصرف زیاد حافظه رم) معروف بود. گرچه سرعت و قابلیت های این مرورگر تا حدودی کاربران را راضی نگه می داشت.
به تازگی موزیلا مرورگر فایرفاکس 54 را معرفی و اعلام کرده این مرورگر «بهترین نسخه فایر فاکس تاکنون» است، بدین ترتیب اگر از دارندگان رایانه های قدیمی هستید که حافظه کمی دارند و به دنبال مرورگری هستید که از حافظه کمتری استفاده می کند؛ مرورگر جدید موزیلا انتخاب مناسبی برای شما است.
طبق اعلام موزیلا فایرفاکس 54 برای اجرای محتوای صفحات وب در تمامی صفحات (tab) باز از چهار پردازنده استفاده می کند. بدین ترتیب محتوای پیچیده و سنگین یک صفحه وب تأثیر بسیار اندکی روی سرعت و عملکرد دیگر صفحات خواهد داشت. با تقسیم صفحات (tab) به فرآیندهای جداگانه، از سخت افزار رایانه به نحو بهتری استفاده می شود و در نتیجه فایرفاکس می تواند صفحات را با زمان بارگذاری کمتری در اختیار کاربران قرار دهد.

مرورگر فایرفاکس 54 نسخه جدید فایرفاکس 54 در مقایسه با دیگر مرورگرها از حافظه رم کمتری استفاده می کند. در مقایسه ای که موزیلا بین عملکرد مرورگرها انجام داده نشان می دهد نسخه جدید فایرفاکس کمترین میزان حافظه و کروم بیشترین میزان حافظه را استفاده می کنند. در این مقایسه مرورگر مایکروسافت آج و سافاری به ترتیب جایگاه دوم و سوم را خود اختصاص داده اند. در صورت تمایل برای دانلود این نسخه می توانید به وب سایت موزیلا مراجعه نمایید.