هم رسان: موفقیت چشمگیر اسپیکر Amazon Echo موجب شده است تا بسیاری از شرکت های فن آوری دیگر نیز در این زمینه دستی بر آتش بزنند. اگر چه آمازون همچنان برنده این میدان است، اما این شرکت ها تلاش می کنند تا از این بازار سهمی برای خود دست و پا کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، طبق یک گزارش جدید به نظر می رسد شرکت چینی علی بابا نیز از این جریان عقب نمانده است و قصد دارد یک اسپیکر برای رقابت با Amazon Echo عرضه کند.
گزارش ها حاکی از این است که شرکت علی بابا که اغلب به عنوان آمازون چین نامیده می شود، قصد دارد اسپیکر هوشمند خود را که مشابه اکو آمازون است، رونمایی کند. با این حال، اعتقاد بر این است که محصول علی بابا فقط به چین محدود خواهد شد.
در حال حاضر علی بابا از قدرت زیادی در بازار چین برخوردار است، بنابراین می تواند از این قدرت برای جلب نظر بسیاری از مشتریان استفاده کند. این گزارش اشاره می کند که اسپیکر هوشمند علی بابا تنها به مشتریان داخلی کشور عرضه خواهد شد.

گفته می شود ویژگی های آن شامل خرید صوتی از طریق پلتفرم های خرید علی بابا از جمله Taobao و Tmall است. زیرساختی که در حال حاضر شرکت علی بابا در آن قرار دارد، آن را قادر می سازد تا زمینه رقابت مناسبی برای اسپیکر هوشمند خود با دستگاه های مشابه از رقبایی مانند گوگل، اپل، مایکروسافت و آمازون ایجاد کند.
در حال حاضر هنوز هیچ صحبتی درباره قیمت این دستگاه و قابلیت های دقیق آن نشده است، اما گفته می شود که علی بابا در اوایل هفته آینده اخبار جدیدی درباره این دستگاه منتشر خواهد کرد.