هم رسان: یکی از ویژگی‌های گوشی گلکسی اس 8 که موجب ناراضایتی کاربران شد موقعیت قرارگیری حسگر اثرانگشت بود که با کمال تعجب و علی رغم شایعات بسیار پیرامون قرار گیری آن درون صفحه نمایش، در بدنه پشتی دستگاه تعبیه شده بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، گفته می‌شد شرکت سامسونگ با همکاری Synaptics بر روی این فناوری کار می‌کند اما به دلیل آماده نبودن این فناوری تا زمان رونمایی گلکسی اس 8 سامسونگ از این فناوری در گوشی مذکور استفاده نکرد.
همین امرموجب حدس و گمان‌هایی درباره حل مشکلات این فناوری و استفاده از آن در گلکسی نوت 8 شد. تصاویر منتشر شده از این گوشی به این حدس و گمان‌ها دامن زد اما طبق گزارش جدیدی از Naver، به نظر می‌رسد این فناوری در گلکسی نوت 8 نیز به کار نخواهد رفت زیرا مشکلات استفاده از فناوری حسگر اثر انگشت جاساز شده درون صفحه نمایش همچنان بر قوت خود باقی است و احتمالاً تا زمان تولید نوت 8 نیز حل نخواهد شد.

در این گزارش آمده سامسونگ با شرکت دیگری به نام CrucialTec تحقیقات خود را برای توسعه این فناوری ادامه خواهد داد. با فرض عدم استفاده از این فناوری در نوت 8 باید منتظر بود و دید آیا این حسگر دوباره در بدنه پشتی دستگاه تعبیه خواهد شد یا همچون مدل‌های قبلی در دکمه خانه قرار خواهد گرفت.
هم اکنون نمی‌توان درستی یا نادرستی این خبر را تأیید کرد اما شایعه شده اپل از این فناوری در آیفون 8 استفاده خواهد کرد. بنابراین جالب خواهد بود که ببینیم در شرایطی که سامسونگ و Synaptics قادر به توسعه این فناوری نبوده‌اند آیا اپل موفق به انجام این کار خواهد شد یا خیر.