هم رسان: از سال 1999 بسیاری از متخصصان اطفال توصیه‌ای در مورد بچه‌ها و گجت ها داشته‌اند: شما نباید کودک زیر 2 سال خود را در معرض صفحه نمایش‌ها قرار دهید. حالا آکادمی متخصصان اطفال آمریکا (AAP) کمی انعطاف بیشتری به خرج داده و گفته امکان مشاهده صفحه نمایش برای کودکان زیر 2 سال در شرایط مناسب وجود دارد.

به گزارش هم رسان، اگر کودک شما 18 ماهه یا بزرگ‌تر است، می‌تواند برنامه‌های با کیفیت بالا (مثل PBS و Sesame Workshop) را تا زمانی که شما به بچه‌های خود در درک برنامه کمک نمایید، مشاهده کند. این مسئله برای بچه‌های کوچک‌تر از این سن ممنوع است.

1477056391
بچه‌هایی که بین 2 تا 5 سال سن دارند نباید بیشتر از یک ساعت در روز به تماشای صفحه نمایش‌های مختلف بپردازند و برای کودکان بزرگ‌تر باید یک محدودیت زمانی برای مشاهده تبلت و دیگر گجت ها قائل شد و باید مطمئن شد این نوع از اعمال فعالیت بدنی، بازی و یا خواب کودکان را کاهش نمی‌دهد.

[quote]بیشتر بخوانیم: ردیاب تناسب اندام مخصوص کودکان و نوجوانان
[/quote]

pediatricians-no-longer-say-kids-under-2-shouldnt-watch-screens-finally-slate-magazine
با توجه به نیازهای رشد و نمو، نوزادان می‌توانند از فناوری استفاده کنند. برای مثال استفاده از تبلت به کودکان در گسترش واژگان و یادگیری مفاهیم جدید کمک می‌کند اما آن‌ها باید به اندازه کافی رشد کرده باشند تا قادر به پردازش این قبیل از اطلاعات باشند.

منبع: engadgets