هم رسان: سیری (Siri)، دستیار دیجیتالی اپل در مقایسه با همتایان خود مثل آمازون الکسا و دستیار گوگل چیز زیادی برای به رخ کشیدن ندارد، اما هنوز تلاش می‌کند بر قابلیت‌های خود بیفزاید و با برنامه‌های مختلف سازگار شود.

به گزارش پیگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، اپل در سال گذشته این پلت فرم را راه اندازی کرده و برنامه‌های اصلی زیادی به آن اضافه شده تا کاربران آیفون و آی پد بدون تکان دادن حتی یک انگشت، کارهای زیادی انجام دهند. برای مثال، در برنامه محبوب پیام رسان واتس اَپ کاربران می‌توانند با استفاده از صدای خود به ارسال پیام اقدام نمایند و حالا به عنوان بخشی از آخرین به روز رسانی، این دستیار اپل قادر به خواندن پیام‌های واتس اَپ با صدای بلند شده است.

هنگامی که این ویژگی را در بخش تنظیمات فعال نمایید، یک پیام ساده «سلام سیری، آخرین پیام واتس اَپ من را بخوان» سبب می‌شود تا بلافاصله سیری این کار را برای شما انجام دهد. این ویژگی نه تنها باعث می‌شود تا دوستان و اعضای خانواده از آخرین مکالمات رخ داده در چت‌های گروهی مطلع شوند، بلکه باعث کاهش تصادفات رانندگی نیز می‌شود، چون دیگر نیاز به دست گرفتن گوشی در حین در دست داشتن فرمان خودرو نخواهد بود و شما با توجه و تمرکز بیشتر به جاده به رانندگی خود ادامه خواهید داد.
برای استفاده از این قابلیت سیری، دستگاه‌های شما باید نسخه iOS 10.3 یا جدیدتر را اجرا کنند.