هم رسان: تولید کنندگان هدفون‌های پیشرفته معمولاً به این ویژگی هدفون‌های خود می‌بالند که هدفون‌های آن‌ها می‌توانند از ورود حتی کمترین مقدار صدای خارجی به گوش‌ها جلوگیری کنند. این ویژگی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا جلوگیری از ورود صداهای خارجی به معنای این است که کاربران می‌توانند به آهنگ‌های خود با کیفیت بهتری گوش دهند که به بهبود تجربه کلی شنیداری کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، به نظر می‌رسد سونی در مسیر مخالف قدم گذاشته است. این شرکت در کنگره جهانی موبایل 2017 از هدفون‌های Xperia Ear Open Style Concept خود رونمایی کرد. در این هدفون‌ها بر خلاف هدفون‌های معمولی امکان ورود سر و صداهای خارجی به گوش وجود دارد. ایده اصلی تولید این هدفون‌ها برای انجام وظایف روزمره از جمله ایجاد ارتباط با پلت‌فرم‌های دستیار صوتی است. البته این هدفون‌ها برای افرادی که در خارج از خانه ورزش می‌کنند و اهمیتی به سر و صدای محیط نمی‌دهند مفید خواهد بود زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد صدای ترافیک و یا صدای افراد اطراف خود را بشنوند.

این هدفون در یک نمونه ابتدائی تولید شده و سونی پیش از تصمیم به تولید گسترده این قطعه منتظر عکس العمل رسانه‌ها و سایت‌های اینترنتی در مقابل این محصول است. این ایده جالبی است و موارد و حالت‌هایی برای استفاده از این هدفون وجود دارد. اگر شما ترجیح می‌دهید در زمان گوش دادن به آهنگ مورد علاقه‌تان تنها صدای آهنگ را بشنوید، این هدفون‌ها مناسب شما نخواهد بود.