هم رسان: سامسونگ سازنده تبلت های بسیار مقاومی است که آنها را با نام تجاری «Galaxy Tab Active» به فروش می رساند. اولین تبلت از این سری سه سال پیش در سال 2015 عرضه شد. این تبلت در کنار مشخصات معمولی با ویژگی ضد آب و مقاومت در برابر گرد و غبار و ضربه ارائه شد. طبق گزارشی جدید سامسونگ اکنون در حال ساخت نسخه جدیدتر این تبلت به نام Galaxy Tab Active 2 است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، سامسونگ در حال ساخت دو نسخه از تبلت گلکسی Tab Active 2 با شماره مدل های SM-T390 و SM-T395 است. پیش بینی می شود تبلت جدید گلکسی Tab Active 2 در هردو نسخه مجهز به وای فای باشد و تنها یکی از آنها از شبکه LTE پشتیبانی کند.
در حال حاضر هیچ اشاره ای به مشخصات این تبلت نشده است. با توجه به اینکه مدل اصلی گلکسی Tab Active دارای مشخصات میان رده ای بود بنابراین انتظار می رود این مدل نیز دارای مشخصات رده بالا نباشد.

در این گزارش گفته شده سامسونگ در نظر دارد ابتدا تبلت جدید Tab Active 2 را در اروپا و آمریکای لاتین عرضه کند. باید منتظر بود و دید آیا سامسونگ این تبلت را در بازارهای دیگر کشورها نیز عرضه می کند یا خیر.
به احتمال زیاد جزییات بیشتری درباره مشخصات این دستگاه در روزهای آتی منتشر خواهد شد. سامسونگ تاکنون هیچ اشاره رسمی به این تبلت جدید نکرده است. ضمن اینکه در گزارش اخیر نیز صحبتی از تاریخ رونمایی این تبلت به میان نیامده است.