هم رسان: سامسونگ شرکتی شناخته شده در زمینه تولید محصولات الکترونیکی نظیر یخچال، ماشین لباسشویی، تلویزیون، رایانه، گوشی های هوشمند و …است، اما این شرکت تمایل زیادی برای ورود به عرصه خودروهای خودران دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، گزارشی از سایت خبری The Investor حاکی است سامسونگ به شروع آزمایش خودروهای خودران خود در کره جنوبی کرده است.
این گزارش ادعا می کند Land Ministry کشور کره جنوبی آزمایش خودروی خودران سامسونگ که در حال حاضر در دست تولید است را تائید کرده است. اما پیش از این که از ایده دیدن خودروهای سامسونگ در جاده ها هیجان زده شوید، توجه داشته باشید علاقه سامسونگ بیشتر مربوط به ساخت حسگرها و ماژول های رایانه ای برای خودروهای خودران است و کمتر به ساخت خود این خودروها علاقه نشان داده است.

سامسونگ همچنین به دنبال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری یادگیری عمیق برای بهبود قابلیت های خوروهای خودران مخصوص در شرایط آب و هوایی نامساعد است. اپل نیز مجوز آزمایش فناوری های خود را در کالیفرنیا دریافت کرده است. اپل هم مانند سامسونگ بیشتر به دنبال توسعه فناوری است.
سامسونگ فعالیت هایی همچون تولید پنل صفحه نمایش، چیپست و حافظه نیز انجام می دهد و برای ما تعجب آور نیست که سامسونگ در حوزه تولید خودروهای خود ران نیز به فعالیت بپردازد.