هم رسان: آیا شما فقط با چشیدن، تفاوت بین نوشیدنی‌ها و آبمیوه‌های گران قیمت و ارزان قیمت را متوجه می‌شوید؟ اگر نمی‌توانید بهتر است این کار را به زبان مصنوعی Uwe Bunz بسپارید تا بدون هیچ شک و شبهه‌ای ماهیت واقعی نوشیدنی‌ها را برای شما بیان کند.


به گزارش هم رسان به نقل از انگجت، این زبان مصنوعی می‌تواند نوشیدنی‌ها را بر اساس نام تجاری، تاریخ تولید، ترکیب و حتی کشور تولید کننده معرفی کند. یک محقق دانشگاه هایدلبرگ آلمان می‌گوید این زبان نمی‌تواند ترکیب‌های ناشناخته را به خوبی شناسایی کند اما می‌تواند به شما بگوید آیا این نمونه شبیه به برندهای شناخته شده است یا خیر؟


Bunz به عنوان یک زبان مصنوعی لقب گرفته اما در واقع یک ماده فلورسنت است که شما می‌توانید به سادگی آن را با نوشیدنی خود مخلوط کنید تا این زبان مصنوعی به شناسایی آن ماده دست یابد. Bunz، درست مثل اعضای بدن کار می‌کند. زبان انسان متشکل از 6 یا 7 گیرنده مختلف (شیرینی، شوری، تلخی، ترشی، اومامی و گرما) است که این گیرنده‌ها از طریق تفاوت واکنش مواد غذایی مختلف با خودشان قادر به تشخیص انواع مزه‌های غذایی می‌باشند. ترکیب عملکرد این گیرنده‌های مختلف، یک مزه کلی از آنچه می‌خورید را برای شما مشخص می‌کند.
حالا این کشف جدید می‌تواند 33 نوشیدنی با برندهای متفاوت را از یکدیگر تشخیص دهد زیرا آن قادر است با هر کدام یک واکنش منحصر به فرد ایجاد کند. حتی بسیار بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر از بسیاری از تکنیک‌های فعلی است که برای تعیین صحت و سلامت نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. به گفته سازنده، این محصول می‌تواند در آینده برای تشخیص داروها و عطرهای تقلبی نیز استفاده شود.