هم رسان: در کنگره جهانی موبایل 2017، گوشی جدید پیکسل و یا به روز رسانی گوگل هوم، دستاورد نهایی غول جست و جو نبود، بلکه شرکت گوگل فناوری‌های جدیدی را رو کرد که مخاطبانش شگفت زده شدند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از پی سی ورلد، این شرکت به روز رسانی واقعیت افزوده (AR) و مجازی (VR) را ایجاد کرد. بازی‌ها و برنامه‌های جدید گوگل، نقطه عطف بسیار بزرگی در این فناوری به حساب می‌آیند.
هدست واقعیت مجازی دی دریم گوگل، یکی از بهترین تجربه‌های VR در اندروید را به ارمغان می‌آورد اما گوگل «کارد بورد» هنوز هم به عنوان دروازه ورود به واقعیت مجازی به حساب می‌آید و با آن می‌توان طعم و مزه فوق العاده ارزان این فناوری را لمس نمود. در یک پست وبلاگ، گوگل اعلام کرد بیش از 10 میلیون کاربر «کاردبورد» در سراسر جهان وجود دارد و این افراد بیش از 160 میلیون برنامه مربوط به این هدست را خریداری نموده‌اند.

به عنوان بخشی از تلاش‌های مستمر گوگل برای تبلیغ دی دریم، این شرکت از حمایت دی دریم برای Sky VR خبر داد و طیف وسیعی از فیلم‌های همه جانبه 360 درجه برای این هدست را معرفی کرد که برخی از آن ه عبارت‌اند از: جنگ ستارگان: فرش قرمز، آنتونی جاشوا، تبدیل شدن به قهرمان جهان و کلیپ‌های دیزنی از جمله کتاب جنگل. همچنین اعلام کرد بازی‌های Virtual Rabbids و Beartopia از قابلیت‌های VR بهره مند شده‌اند.
در مقابل گوگل، واقعیت افزوده را نیز فراموش نکرده و سه برنامه جدید برای آن معرفی کرده است. اولی The Sims نام دارد که به شما اجازه می‌دهد از گوشی تلفن خود با فناوری تانگو برای سفر در اطراف خانه سیمز و تعامل با شخصیت‌های آن استفاده نمایید. بعدی Chelsea Kicker است که شما را تبدیل به یک فوتبالیست حرفه‌ای می‌کند و به شما امکان بازی با ستارگانی مانند جان‌تری، دیگو کاستا، ادن هازارد، و دیگر بازیکنان محبوب را می‌دهد. در نهایت، WSJ AR که به معنای واقعی کلمه تجسم روند اخبار و سهام و غیره را برای شما فراهم می‌آورد.
این دو فناوری هنوز در مراحل اولیه رشد خود هستند و پیش بینی می‌شود روز به روز به تعداد 10 میلیون کاربر «کاردبورد» افزوده شود.