هم رسان: به زودی گوشی‌های هوشمند رده بالا می‌توانند به اندازه رایانه‌های شخصی رم داشته باشند و این امکان به لطف تلاش سامسونگ در ساخت یک ماژول جدید LPDDR4 8 گیگابایتی برای گوشی‌های هوشمند بزرگ با صفحه نمایش UHD میسر شده است.

به گزارش هم رسان،سامسونگ می گوید گوشی‌های تلفن همراه که به 8 گیگابایت رم مجهز باشند، نه تنها قابلیت پخش فیلم‌های 4K را دارا خواهند بود، بلکه می‌توانند از ماشین‌های مجازی نیز پشتیبانی کنند. سناریوی دوم مسئله ای جدید برای گوشی‌های هوشمند و تبلت ها است و سامسونگ قصد دارد گوشی‌های همراه را به یک سطحی مشابه با رایانه‌های شخصی و لپ تاپ‌ها بیاورد.
این ماژول جدید سامسونگ، دو برابر سریع‌تر از رم DDR4 موجود در رایانه‌های شخصی است و سرعت آن 4266 مگابیت در ثانیه است. سرعت رم DDR4 دسک تاپ و لپ تاپ، 2133 مگابیت در ثانیه بود. این رم 15 در 15 در 1 میلی متر است و با این اندازه کوچک به خوبی می‌تواند در فضای داخلی گوشی‌های هوشمند جدید و فوق العاده باریک جای گیرد.

[quote]بیشتر بخوانیم: با جدیدترین حافظه SSD سامسونگ آشنا شوید
[/quote]

samsung-develops-industrys-first-8gb-lpddr4-mobile-dram_11639313506_o-100688739-large
سامسونگ با ارائه حافظه‌های پیشرفته، پاسخگوی نیازهای روزافزون گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین دوگانه و ویژگی‌های UHD 4K و VR خواهد بود.
ماژول LPDDR4 8 گیگابایتی با استفاده از چهار تراشه 16 گیگابیتی سامسونگ و بهره گیری از فناوری 10 نانومتری ساخته شده است. این رم را می‌توان با حافظه UFS یا پردازنده نرم افزار تلفن ترکیب کرد تا حداقل فضای موجود در گوشی اشغال شود.

منبع: betanews