هم رسان: ربات‌ها هوش و ذکاوت انسان‌ها را ندارند اما عملکرد سریع‌تری دارند و هیچ گاه خسته نمی‌شوند. به همین دلیل برخی مواقع ممکن است ربات‌ها در مقایسه با انسان انتخاب بهتری باشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، تیم والیبال ژاپن نیز چنین عقیده‌ای دارد و به همین دلیل تصمیم گرفته از ربات‌ها به عنوان حریف تمرینی والیبالیست های خود استفاده کند.
در حال حاضر حرکات این ربات‌ها بسیار ساده است و تنها می‌توانند در مسیرهای از پیش تعیین شده حرکت کنند و مانع عبور توپ رقیب به زمین خود شوند. هدف از به کار گیری این روش این است که بازیکنان بتوانند ضربه‌های خود را به گونه‌ای زمان بندی کنند که بتوانند از سد ربات‌ها عبور کنند اما با این وجود حرکات از پیش تعیین شده ربات‌ها باعث می‌شود تا بازیکنان در شرایط واقعی بازی در مقابل حریفان خود قرار نگیرند.

سازندگان این ربات‌ها در تلاش هستند تا با به کارگیری حسگرهای حرکتی و هوش مصنوعی قابلیت‌های این ربات‌ها و همچنین حرکات آن‌ها را بهبود ببخشند. طبق گفته سازندگان، این ربات‌ها قادرند با سرعت بالای 3.7 متر در ثانیه حرکت کنند بنابراین در حال حاضر نیز خیلی بلااستفاده نیستند.
ژاپن اولین کشوری نیست که از ربات‌ها برای تمرین تیم‌های ورزشی خود استفاده می‌کند. لیگ ملی فوتبال آمریکا (NFL) نیز پیش از این از ربات‌ها جهت آموزش کنترل کناره‌های زمین به بازیکنان استفاده کرده است.