هم رسان: زمانی که از اطلاعات لو رفته مانند عکس ها و ویژگی های گوشی های آیفون سخن به میان می آید، بیشتر مردم شرکت اپل را به اسرار آمیز بودن می شناسند. ممکن است شرکت های دیگر سرنخ هایی درباره محصولات در دست تولید خود به بیرون درز دهند و یا اینکه حتی برنامه های خود پیش از رونمایی محصول تائید کنند اما اپل چنین رویه ای ندارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، شاید این سؤال برای شما هم پیش بیاید که اپل چگونه می تواند چنین کنترل شدیدی بر روی پروژه های خود داشته باشد؟ گزارشی از Business Insider این مسئله را به خوبی نشان می دهد.
«دیجیان زنگ» دانشجوی دارنده مدرک NYU که با Tech Insider صحبت کرده پس از اینکه اعلام کرد تقریباً 6 ماه به صورت مخفیانه در کارخانه Pegatron واقع در چین بوده و در خط مونتاژ آن کار می کرده اطلاعات ارزشمندی منتشر کرد. زنگ ادعا می کند زمانی که او بر روی iPhone 6s کار می کرده، شرکت از قبل در حال ساخت امکانات و زیرساختار مورد نیاز برای آماده سازی خط مونتاژ آیفون 7 بوده است، در حالی که همه این مراحل با اقدامات امنیتی همراه بوده است.

او همچنین می گوید: «ما یک اتاق قفل شده داریم که کارکنان لباس خود را عوض می کنند و گوشی، کلید و همه وسایل فلزی خود را تحویل می دهند. ما برای ورود باید کارت خود را در دستگاه مخصوص بکشیم و پس از تشخیص صورت وارد شویم. پس از ورود ما باید در یک صف از یک سیستم تشخیص فلز عبور کنیم.» همچنین او اضافه کرده که به خاطر حساسیت بیش از اندازه سیستم تشخیص دهنده فلز هیچ کس نمی توانسته است داخل کارخانه یک دوربین ببرد.
زنگ همچنین اعلام کرده حتی مدیران رده بالایی که اجازه داشتند گوشی همراهشان را تحویل ندهند، باید به بخش امنیتی ثابت می کردند که هیچ تلاشی برای خارج کردن یک نمونه اولی و اجزای آن از شرکت نکرده اند. با همه این تفاسیر علی رغم اقدامات امنیتی انجام شده در مورد آیفون هم اخباری بر روی اینترنت پخش می شود و در گذشته ما شاهد اخباری بودیم که بعداً مشخص شد درست بوده اند.