هم رسان: پیش از رونمایی گوشی Galaxy S8 صحبتهای زیادی درباره یک هوش مصنوعی جدید موسوم به بیکسبی وجود داشت که یکی از قابلیت های اصلی این گوشی خواهد بود. اما متأسفانه سامسونگ اعلام کرد این گوشی بدون بعضی از ویژگی های بیکسبی، از جمله دستیار صوتی بیکسبی با نام Bixby Voice که بخش فعال با صدا در این نرم افزار است، به فروش خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، خبر خوب این است که Bixby Voice در گوشی های عرضه شده در کره جنوبی راه اندازی شده است. یعنی کاربران کره ای می توانند در حال حاضر از صدای خود برای کنترل نرم افزار و انجام کارهای خود به کمک بیکسبی استفاده کنند. هنوز درباره تأخیر در راه اندازی این قابلیت اطلاعاتی نداریم اما گزارش های اولیه حاکی از این است که این قابلیت هنوز تکمیل نشده است.

به احتمال زیاد رونمایی از این قابلیت به این معناست که سامسونگ توانسته مشکل موجود را برطرف کند. اما متأسفانه این قابلیت در حال حاضر تنها در کره جنوبی راه اندازی شده است. ما حدس می زنیم این قابلیت به مرحله ای رسیده که در کره جنوبی راه اندازی شده است، بنابراین می توان گفت در مناطق دیگر نیز به زودی شاهد راه اندازی آن خواهیم بود.