هم رسان: سامسونگ در زمان رونمایی رسمی از بیکسبی اعلام کرد این رابط کنترل صوتی جدید تنها محدود به گوشی‌های هوشمند نخواهد بود. این قابلیت برای اولین بار در گوشی Galaxy S8 معرفی شد اما در دستگاه‌های دیگر نیز به کار برده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، حالا سامسونگ به این وعده خود جامه عمل پوشانده و نسخه‌ای از بیکسبی را مخصوص یخچال‌های هوشمند سری Family Hub 2.0 منتشر کرده است.
سامسونگ اعلام کرده این نسخه از پیش نصب شده بیکسبی بر روی یخچال هوشمند Family Hub 2.0 است. تمامی دستگاه‌های در حال فروش نیز از کارخانه مجهز به این رابط کنترل صوتی خواهند بود. شرکت همچنین یک به روزرسانی نرم افزاری برای دستگاه‌هایی منتشر کرده که پیش از این فروخته شده‌اند تا همه کاربران بتوانند از بیکسبی استفاده کنند.

بیکسبی به دارندگان Family Hub 2.0 این امکان را می‌دهد تا با استفاده از دستورهای صوتی کارهای مختلفی انجام دهند. دارندگان این یخچال‌ها می‌توانند دستور پخت غذاها را جست وجوکنند، مواردی را به فهرست خرید خود اضافه کنند، درباره آخرین اخبار و شرایط آب و هوا اطلاعاتی به دست بیاورند و …. همه این موارد تنها با دستورهای صوتی به یخچال انجام خواهد شد.
بیکسبی به خاطر الگوریتم‌های یادگیری قوی خود، با گذشت زمان پیشرفت‌هایی خواهد داشت، بنابراین با استفاده هر چه بیشتر کاربران از آن در آشپزخانه کارایی آن نیز بیشتر خواهد شد. اما این مسئله نیاز به گذشت زمان دارد تا ببینیم این دستیار صوتی در دستگاه‌های دیگر سامسونگ چه کاربردهایی خواهد داشت.