هم رسان: پلیس فدرال آمریکا اف بی آی درباره حمله‌های بالقوه به دستگاه‌های خودپرداز یا ATM های این کشور را هشدار داده و نگران است آن‌ها نیز مانند ATM های تایوان و تایلند قربانی سرقت‌های میلیونی شوند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، اف بی آی در بولتن اخیر خود گفت: «مجرمان سایبری حرفه‌ای و سازمان یافته، بخش مالی آمریکا را هدف قرار خواهند داد. به نظر می‌رسد این تهدید به نرم افزارهای مخرب استفاده شده توسط باند روسی Buhtrap، مرتبط است. این گروه هکری از طریق انتقال‌های سیمی جعلی به سرقت پول دست می‌زند. این هکرها به آزمایش فن‌های هکری خود در بانک‌های روسی اقدام نموده‌اند و پیش بینی می‌شود به زودی از آن‌ها برای بانک‌ها و مؤسسات مالی دیگر کشورها استفاده نمایند.

atmاولین نوع این حمله‌ها یک سیستم خودپرداز در پایتخت تایوان تایپه را درگیر نمود و 22 دزد از دستگاه‌های خودپرداز این کشور 2.6 میلیون دلار به سرقت بردند. مجرمان از شرق اروپا و روسیه بودند.
حمله‌ای دیگر بانک‌های دولتی تایلند را هدف قرار داد و بدافزار Ripper در یک کمپین پیشرفته به سرقت 265.400 پوند از دستگاه‌های خودپرداز تایلند اقدام نمود. حالا آمریکا خود را در معرض خطر می‌بیند و در تلاش است اقدام‌های امنیتی چند لایه‌ای را در این زمینه پیاده سازی نماید.

منبع: infosecurity