هم رسان: واقعیت مجازی گرچه یک تجربه جدید و همه جانبه است اما موارد خاصی وجود دارد که کاربر با قرار گرفتن در محیط چند بعدی واقعیت مجازی قادر به احساس آنها نیست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، وقتی در محیط واقعیت مجازی قرار می گیرید نمی توانید بوی غذاها را احساس کنید یا زمانی که در بازی باران می بارد در دنیای واقعی خیس نخواهید شد اما شرکتی نوپا به نام TEGway با ساخت ابزاری جدید تلاش کرده این شرایط را تغییر دهد.
TEGway یک موسسه علمی و فناوری پیشرفته کره ای است که به تازگی گجتی به نام ThermoReal تولید کرده است. کاربران زمانی که در دنیای واقعیت مجازی قرار دارند می توانند با در دست داشتن این وسیله سرما و گرما را حس کنند. این دستگاه حتی قادر است سرما و گرما را به طور همزمان در قسمت های مختلف دستگاه تولید کند که ظاهراً این امر منجر به شبیه سازی حس درد (مثل نیشگون گرفتن) نیز می شود.

طبق گفته «Lai» یکی از کارشناسان وب سایت انگجت، نسخه آزمایشی این وسیله بسیار حیرت انگیز است. وی این وسیله را آزمایش کرده و گفته است: «برای شبیه سازی سرما ویدئویی را تماشا کردم که در آن مردی در آب یخ زده می افتاد. با افتادن مرد در آب ThermoReal شروع به سرد شدن کرد و هرچه مرد به اعماق آب فرو می رفت ThermoReal نیز سردتر می شد. در فیلمی دیگر دستان من کم کم به شعله های یک شمع نزدیک می شد و من میتوانستم گرما را به خوبی در نوک انگشتان خود حس کنم.»
این وسیله به همان اندازه که حیرت انگیز است، جدید نیز هست بنابراین باید منتظر بود و دید آیا تولید کنندگان و توسعه دهندگان از این وسیله در بازی ها و برنامه های واقعیت مجازی خود استفاده خواهند کرد یا خیر.