هم رسان: «متوقف شدن توسط پلیس راهنمایی رانندگی به دلیل صحبت با تلفن همراه» اتفاقی است که برای اغلب ما رخ داده است. اغلب رانندگان در گفت و گو با پلیس و تعامل تلاش میکنند قبض جریمه کمتری را از پلیس دریافت نمایند. پلیسها نیز مثل ما انسان هستند و میتوان با منطق یا احساس آنها را تحت تأثیر قرار داد اما حالا پلیس دبی میخواهد راه این ابراز احساسات را ببندد.


به گزارش هم رسان به نقل از آبر گیزمو، رباتها فاقد احساس هستند و تحت تأثیر قرار نمیگیرند. اگرچه این ویژگی باعث میشود کارایی بیشتری داشته باشند. به همین دلیل نیروی پلیس دبی امیدوار است تا سال 2030 رباتها را جایگزین 25 درصد از نیروهای خود کند. نیروی پلیس دبی از دیروز سوم خردادماه ناوگانی از رباتهای پلیس را رونمایی کند که توسط شرکت اسپانیایی PAL Robotics طراحی شدهاند.


این ربات Dubbed the REEM نام دارد و قد آن 5 فوت و 6 اینچ است و ظاهر آن مشابه تصویری است که در بالا میبینید. گرچه این رباتها توانایی رسیدگی به جرائم را نخواهند داشت اما به نظر میرسد بیشتر به عنوان یک مرکز پلیس عمل میکنند و شهروندان میتوانند جنایات را به آنها گزارش کنند. سال گذشته نمونه اولیهای از این ربات معرفی شد که متصل به یک رابط کاربری لمسی بود و این امکان را برای کاربران فراهم میکرد تا به کمک او کارهایی مانند گزارش جنایتها، گزارش عملکرد مواجه با پلیس، پرداخت قبوض جریمه و … را انجام دهند. پلیس دبی در نظر دارد در آینده از این رباتها به عنوان یک افسر پلیس کامل استفاده کند.
رباتها میتوانند بسیار کارآمدتر از نیروهای انسانی باشند زیرا آنها نیازی به استراحت و خواب ندارند و میتوانند تمام شبانه روز کار کنند اما انسانها تواناییهای ویژهای دارند که رباتها هرگز نمیتوانند آنها را کسب کنند و همین تواناییها به یک افسر پلیس کمک میکند تا در شرایط مختلف بهترین تصمیم را بگیرد.